Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • AMarin833

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Sep 2018

  • Mesaj Privat
Salut, am avut ceva probleme cu temperatura apei, se ridica considerabil peste 90 si am martorul portocaliu, dreptunghiular cu stelutã aprins. Am fãcut o diagnoza si codurile de eroare au fost
21. Pushing Blower Motor, Malfunction
11.Sucking Blower Motor, Malfunction
Am reparat unul dintre ventilatoare pentru ca avea rezistenta arsa, acum merg ambele, însã tot se ridica apa pe la 90 de grade, iar înainte stãtea la 85.
In cartea masinii spune ca martorul acela aratã ca nu mai este lichid in vasul de
expansiune. Eu am lichid însã, n am senzor la vasul de expansiune, mufa este liberã. Am conectat un bec de pozitie pe mufa ca test si martorul nu se mai aprinde. Problema este ca dacã dau drumul la aerul conditionat se aprinde martorul. O sa cumpar zilele astea un vas de expansiune cu tot cu senzor.

Masina este un opel astra G, fabricat in 2003. Motor 1.7 CDTI, cod motor Z17DTL.


  • CaTaLYNnn

  • Mesaje scrise: 56
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2016

  • Mesaj Privat
Poti incerca sa schimbi termostatul, cand a fost schimbat ? am avut si eu o problema asemanatoare cu a ta la mine nu urca temperatura am schimbat termostatul si acum e ok in max 10 km urca la 85 gr apa.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR