Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Nu mai ai probleme? Uita-te in zona tijei. Daca ai ulei in zona inseamna ca clapetele iti sunt defecte, s-a scris pe forum, se dopuieste admisia
  • Nicusor34

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2018

  • Mesaj Privat
Eu am scos tija clapete tot si am astupat si gãurile alte,într-un cuvânt am anulat tot mecanismul ãla, și surpriza mașina merge super trage super chiar și dupã 3000 de rpm nu se mai aprinde martoru e totu ok. Ma bucur ca ai rezolvat-o și tu. Te salut și sa te bucuri de ea fãrã incidente.
  • B7866

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie: Cluj
  • Masina: GT 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2018

  • Mesaj Privat
Ma bucur ca te-am putut ajuta si ca ti-ati rezolvat problema.Mersii la fel
  • B7866

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie: Cluj
  • Masina: GT 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2018

  • Mesaj Privat
Nicusor34 imi poti spune cam cat te-a costat si cat timp a durat operatiunea ?
  • Nicusor34

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2018

  • Mesaj Privat
Operațiunea a durat cam 7-8 ore pt ca mecanicu meu se respecta. Și ca și costuri au cam 1000 de romi. 500 mâna de lucru 200 o galerie de admisie sh pe care sa o fac adicã sã o ambutisez și încã 200 ron ambutisarea. A și 60 de roni garnitura de admisie. Da credeam ca se merita,scapi de problema pe viața. Eu am luat o galerie sh pt ca sunt dependent de mașina și pana am gãsit Strungaru sa o facã și una alta a trebuit sa merg cu mașina. Da am rãmas cu galeria mea pe care o voi curata și o sa o pun la vânzare pt cineva care are nevoie de ia. O și pot ambutisa la Strungaru la care am fãcut-o pe a mea. In rest ce sa zic sunt foarte mulțumit de mașina in mom asta. Ce ai fãcut tu cu bucsile alea metalice am fãcut și eu înainte și nu a ținut. Poate la tine o sa ținã ce sa zic. Succes
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR