Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • Shaggy

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2012

  • Mesaj Privat
Salut, de cateva zile am o problema la vectra c 2003 cu portbagajul. Apas pe butonul care trb sa il deschida, se aude acel sunet (bipait), insa portbagajul nu merge deschis decat daca bag cheia si o rasucesc...astazi nu mai mergea nici macar manual, m-am chinut cam 5 min sa il deschid.

A mai patit cineva asta?
  • BABUT ZOLTAN GAVRIL

  • Mesaje scrise: 208
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Dec 2010

  • Mesaj Privat
salut ,da si eu am patit asa cu potbagajul cand ningea si sa adunat zapada intre portbagaj si chedere ,neaparat trebe curatat si scos zapada de sub luneta si cheder asta in situatia daca a ramas zapada acolo sau gheata, mai este o situatie cand tija de la buton a iesit din locas sau este nevoie sa se unga cu un lubrefiant,pentru asta demontare mocheta portbagajului si miscat putin,sper sa va ajute
  • Shaggy

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2012

  • Mesaj Privat
ok, o sa incerc asta, ms mult pentru raspuns Smile
  • BABUT ZOLTAN GAVRIL

  • Mesaje scrise: 208
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Dec 2010

  • Mesaj Privat
nu ai pentru ce,sper sa reusesti
  • IAldea

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Sep 2018

  • Mesaj Privat
Salut de curând am cumparat o vectra c 2006 1.8 sri și am luat-o cu martorul check engine aprins si cu portbajul blocat adica in pot deschide decât din interior din yala manual ulterior am aflat ca am o grãmadã de probleme gen bordul cand merge cand nu check engine rãmâne aprins tot timpul mi-am procurat filtrele de aer si cel de polen pentru a le schimba am citit pe aici ca problema Cu bordul poate sa fie chiar din mufe o sa desfac kilometrul si o sa verific si da nici faza scurta numi merge deci trebuie sã menționez cã yala de la portbagaj este electrica fãrã mecanism de deschidere cu cheie am desfãcut yala din portbagaj si buticul ele doua practic nu se ating decât ca sunt conectate prin mufe le-am verificat totul pare in regula ce ar trebui sã fac ? Cãci din cate am cautat si am citit toatã lumea are si mecanism mecanic adica deschidere cu cheie eu nu am Sad(( a Da am uitat sa zic ca masina nu trage cu ar trebui se accelereazã cam greu ....help plss
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR