Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • PDaniel644

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2018

  • Mesaj Privat
Buna ziua!
In urma alimentarii cu combustibil am observat ca la accelerarea peste 3000 de ture motorul pierde putere pe perioade scurte de timp iar in bord se aprinde martorul de motor si ESP. Dupa consumarea benzinei am alimentat cu benzina cifra octanica mare plus aditiv si pentru 3 luni nu au mai fost probleme. Acum masina se comporta la fel, precizez ca scaderea puterii se produce doar in momentul accelerarii rapide sau peste 3000 turatii.
Daca cineva a mai intalnit probleme de genul va rog un sfat.
  • bodo 2010

  • Mesaje scrise: 266
  • Locatie: Neamt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Salut!
Sã înțeleg cã pânã la alimentarea respectivã a mers ok.Ce benzina și pus atunci și de care 3 luni ,ai fãcut ceva tester dupa?
Ce kilometraj ai poate e timpul de schimbat bujiile,curãțat clapeta accelerație etc ?
  • PDaniel644

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2018

  • Mesaj Privat
Salut!
Da masina a mers fara probleme, pana la alimentarea respectiva, acum are aproximativ 100.000 de km. Benzina a fost pusa de la un Lukoil de la Tuzla si dupa ce am observat ca masina nu mai prezinta simptomele am presupus ca a fost benzina proasta si nu am fost la un tester, dar probabil ca vina nu era de la benzina si s-ar putea sa ai dreptate referitor la schimbatul bujiilor. Saptamana asta merg cu ea in service si o sa postez si aici rezultatele interventiei in speranta ca o sa mai ajute si pe altii.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR