Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra K
  • radus

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2007

  • Mesaj Privat
salut, imi poate confirma cineva daca extinderea garantiei este la pachet cu asistenta rutiera si daca se merita aceasta investitie?
multumesc,
Skip ads

  • sicka

  • Mesaje scrise: 250
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2018 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2018

  • Mesaj Privat
La mine in oferta scrie ca asistenta rutiera e valabila 12 luni, nr nelimitate de km. Intr-adevar, nu am extinderea garantiei, ci doar cele 24 de luni, dar sper sa iti fie de ajutor
  • bazate

  • Mesaje scrise: 477
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Grandland X 2018 B12xht
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Sep 2016

  • Mesaj Privat
Da...extinderea garantiei include si asistenta rutiera. Consider ca Astra K fiind inca o masina noua se merita cumpararea unei garantii extinse...pentru cateva sute de euro cumperi liniste: daca te gandesti la costul reparatiei pt cutie viteza, compresor clima sau turbina e mai ieftin!
Daca optezi doar pentru asistenta rutiera...cei 68 de lei pe an...fac toti banii!
Asigura tractare, masina la schimb si cazare in caz de defectiune...un card de asistenta rutiera cu servicii similare costa peste 300 de lei...eu l-am folosit si s-au miscat foarte bine. Este de fapt un card A24 iar serviciile sunt super OK.
  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,053
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
Conform contractului , este inclusa....eu am platit 100 euro pentru cei 2 ani suplimentari de garantie...
Scuze , daca va suciti gatul , dar asa se intampla mereu cand postez foto !
Card nu mi-au dat,nici macar pentru primul an , o sa trec pe la ei sa intreb care e "faza" ! https://www.opel.ro/propriet...e-assistance.html
Am si un Citroen ( cumparat de la acelasi dealer Radacini), care de asemenea beneficiaza de 4 ani garantie , si la revizia de 3 ani ( in urma cu 2 saptamani) am primit un astfel de card , gratuit...
Skip ads

  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,053
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
M-am interesat la dealer : cardul se elibereaza doar celor care nu au masinile in garantie extinsa si platesc pentru serviciul asta ( nu m-am interesat si de garantia basic de 2 ani, deci nu stiu sa va spun care sunt regulile in cazul asta)....cei cu garantie extinsa de 4 sau 5 ani ( 2+2 sau 2+3 ) trebuie sa aiba asupra lor contractul/certificatul de garantie extinsa Opel Flexcare , iar celor de la asistenta rutiera ( tel.+40 21 317 4690) le vor comunica, in caz de nevoie, nr. de referinta din contract.
  • sicka

  • Mesaje scrise: 250
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2018 B16DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2018

  • Mesaj Privat
Si daca tot suntem aici, garantia extinsa poate fi facuta oricand in perioada garantiei clasice de 2 ani !?
  • bazate

  • Mesaje scrise: 477
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Grandland X 2018 B12xht
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Sep 2016

  • Mesaj Privat
Din ce stiu doar in primul an de garantie aveti si asistenta rutierã inclusa. Deci anul 2 de garantie cel mai probabil nu exista acest serviciu decât daca este oferit de dealer. Asistenta rutierã se poate cumpara oricand de la orice dealer pt orice masina Opel de pânã la 10 ani vechime. Eu zic ca merita din plin fiind mai ieftin decat orice produs similar. Faceti diferența de asistenta rutierã Opel care acoperã defecțiuni tehnice si asistenta rutierã Casco care asigurã același serviciu in caz de accident. Eu de exemplu la Casco am asistenta de la Europa assistance....
  • mariocb

  • Mesaje scrise: 1,053
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2016 1,4 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2016

  • Mesaj Privat
sicka a scris:Si daca tot suntem aici, garantia extinsa poate fi facuta oricand in perioada garantiei clasice de 2 ani !?

Stiu ca poti extinde garantia oricand in perioada celor 2 ani de garantie basic....dar cel mai bine te interesezi la dealer ! https://radacini.ro/oferte-s...sa-opel-flexcare/
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra K

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR