Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • varza

  • Mesaje scrise: 202
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2006

  • Mesaj Privat
bertone... asta confirma ce am scris mai sus despre tine. Din cate stiam eu in Buzau nu era decat Pro TV ca statie locala - sa inteleg ca si Felix motanu e ajuns pe acolo. Defapt am uitat ca Citroen se comercializeaza in toata tara. Te rog sa nu ne mai plictisesti ca ai un disurs FIX POLITIC care se aseamana izbitor cu cele invatate de toti copilasii care sug de la PSD, PNL, PRM. Crezi ca daca ai scris mai mult decat altii suntem obligati sa fim supusi intoxicarii. EU AM VOTAT "NU" SI SUNT MANDRU ca mai sunt inca CATEVA MILIOANE DE TINERI CA MINE. Cat despre faptul ca daca esti presedinte nu ai voie nici sa te BESI - este un punct de vedere de tip comunist. DACA ESTI PRESEDINTE - esti ales de popor direct si esti reprezentantul lui. Poporul te alege sa ii reprezinti interesele nu modul de comportament sau BASINILE. BASINI sunt cam multe pe la PSD, mai ales prin biroul unui domn COMUNIST care a adus minerii sa ne bata ca nu eram de acord cu el - asta e comportament de KKT. Cand vii cu baietii sa iti impui punctul de vedere. Ia zi-mi si mie cum te-ai simti daca mama ta sau fratele tau sau tatal tau sau sora ta sau chiar tu ai fi batut degeaba pe strada sau mai rau omorati. ESTI INCONSTIENT MAI BAIETE SI REFUZ SA CRED CA MAI EXISTA OAMENI CA TINE. Cat despre UE nu te mai ambala ca fara BASE si Macovei intram in MU*E. Despre tara de KKT de care vorbesti tu sa stii ca eu sunt mandru - ai putea sa fii si tu daca ai merge pe la vecinii nostri BULGARI sa vezi EPOCA DE PIATRA sau oamenii de NEANDERTHAL. Strazile noastre cu gropi sunt AUTOSTRAZI pe langa soselele lor, iar casele noastre darapanate sunt ca niste palate pentru ei. Mai iesi in lume, mai vezi si tu cum o duc altii si dupa aia poti sa vorbesti.
Skip ads

  • LEXXX

  • Mesaje scrise: 1,019
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Bertone, daca ai fi in razboi, si ai fi pus in situatia de a arunca in aer un regiment de 322 de oameni care mai de care mai eficienti in batalie, sau un singur om care e mai tare decat oricare dintre ceilalti dar e unul singur, pe care i-ai arunca in aer? Am ales sa nu votez o sleahta de hoti, betivi, nebuni, ci sa aleg un om dintre oameni care pe de o parte le poate face fata, sa zicem ca am ales cel mai mic rau dintre cele doua, nu sunt Pro-Basescu, dar nicidecum nu pot sa inghit ceata de oameni lipsiti de caracter care-si spun parlamentari.
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
@bertone

Eu cred ca tocmai ai descris comportamentul uman in general. Ca la noi se cheama mici si bere si la altii se cheama vodca (Rusia), benzina ieftina (SUA), sadism (Africa), patriotism ieftin (SUA, Rusia, Italia, Spania, ...), extremism (Austria, Germania, Franta, Italia), in final tot la fel se numesc: moneda politica. Cine suntem noi sa judecam un popor intreg ca fiind prost cand in toata lumea este la fel? Da-i individului ceea ce il intereseaza si iti va acorda increderea. Inceteaza sa-i dai ceea ce vrea si la un moment dat te va trada. E chiar atat de simplu: nimic uman in lumea asta nu este peste conditia umana. Studiaza piramida nevoilor umane si ai sa vezi ca ceea ce tu condamni nu este altceva decat comportament uman in cea mai pura exprimare a sa.

In fond, ce ai vrea, sa fim toti fani Petre Tutea? Petre Tutea nu a fost un sfant, a fost doar un ganditor, o persoana dotata cu puterea de a analiza extrem de multe date, ajungand astfel la concluzii logice. Cat de corect a facut asta, ramane de vazut peste 10 000 de ani, nu acum, cand suntem marcati de evenimentele actuale. Sunt sigur ca pus intr-o functie de conducere, nu ar fi realizat nimic pentru ca nu oricine poate fi conducator.

Noi nu suntem un grup elitist si nici nu cred ca ne-am pretins a fi un club elitist, ci doar un club de iubitori de automobile Opel. Imi pare rau ca te-am dezamagit ca grup, dar adevarul e ca nu suntem mai mult de atat. De asemenea, imi pare rau ca ai cazut intr-o capcana clasica a televiziunii. Ceea ce se intampla acum nu este decat o incercare de musamalizare a rezultatului zdrobitor de la referendum. Cel putin mie mi s-a parut ciudat ca ieri, pe toate canalele, stirea cu ziarista era mai comentata decat rezultatul referendumului. Asta dovedeste de fapt ca ziaristii nu fac altceva decat sa isi apere painea. Ceea ce s-a intamplat cu ziarista ar fi un precedent periculos pentru ziaristi, daca s-ar dovedi ca tipa a incalcat de fapt dreptul la viata privata a unui individ. E ca si cum m-as duce eu cu telefonul mobil sa filmez sub fusta ei. Ca acest individ este presedintele Romaniei, nu diminueaza cu nimic abuzul ziaristei. Presedintele Romaniei este un angajat al poporului si are o fisa a postului ca orice alt angajat. Din fisa postului presedintelui Romaniei nu reiese ca ar avea obligatia sa se lase filmat oricum si oricand de oricine ar vrea sa-l filmeze.

Cat despre comportamentul presedintele Basescu, uita-te doar la Bush, Putin, casa regala a Marii Britanii, Berlusconi si spune-mi cu ce sunt ei mai buni?
  • tonin

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Aug 2005

  • Mesaj Privat
eu raman tampit cand vad in ce tara de doi lei traiesc, si mai mult in ce tara imi cresc copilu'. In tara unde nr 1 este basescu si numarul doi este becali. I tara unde un presedinte se suie baut la volan si lumea il vede ca pe un erou. In tara unde presedintele bea un sprit si manaca seminte la meci cu un infractor (becali). In tara unde tot acest presedinte comite o talharie in direct si agreseaza o persoana de sex feminin si majoritatea spune ca pacat cu nu a si f...t-o. Daca voi vedeti in acest om un idol inseamna ca eu trebuie sa va urez sa traiti bine in continuare. Nu inteleg ce legatura are de la ce televiziune era femeia aia.

Dar la treaba si in piata universitatii odata la trei luni cu poza lu basescu. Poate va e dor si de catarea romaniei.
Skip ads

  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Nimeni nu a spus ca il vede pe Basescu ca pe un idol. E doar presedintele Romaniei si atat. Ar trebuie sa fie un model pentru copiii nostri? Nu cred. Ar trebui sa faca ceea ce este platit sa faca si ceea ce a fost ales sa faca. Nimic mai mult. Un presedinte idolatrizat e un potential dictator, iar eu nu imi doresc unul.

P.S. Mai sunt si alte tari, nu e nevoie sa traim in Romania daca chiar nu ne place aici.


Ultima modificare facuta de dodo_13 la Mar 22 Mai, 2007 6:04 pm
  • botosu

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
dodo_13 a scris: Ar trebui sa faca ceea ce este ales si platit sa faca si atat.
Adica sa ciordeasca telefoane Laughing Laughing Laughing

... nici nu mi-ar fi trecut prin cap, ca pentru asta platesc eu impozite....
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Ei, a recunoscut ca a gresit, deci a recunoscut ca a facut ceva ce nu trebuia sa faca. Smile

Tu platesti impozite pentru ca din ele sa se stearga datoriile energetice la stat, sa-si cumpere Patriciu rafinarii, sa aiba armata bani sa-i cumpere lui Becali terenurile, sa fie recompensati perdantii de la SAFI, sa fie peticite de 3 ori pe an strazile cu asfalt ieftin, sa se plateasca benzina masinilor parlamentarilor, sa se astupe gaurile lasate de tot felul de tzepari ale diverselor banci, ...


Ultima modificare facuta de dodo_13 la Mar 22 Mai, 2007 6:10 pm
  • botosu

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
pai hai sa vedem cum privesc ziaristii si partea asta cu recunoasterea:

Cãtãlin Tolontan:
"Ii felicit pe cei de la Tuborg, care au reuºit sã facã prima bere al cãrei efect se manifestã încã de când priveºti cutia! Nu pot sã-mi explic altfel gestul preºedintelui decât prin prezenþa baxului de bere din portbagaj. În mod normal, ar fi trebuit sã meargã în redacþia Antenei 1 ºi sã-ºi cearã scuze personal. Nu i-a luat telefonul prin purtãtorul de cuvânt!"

/Cãtãlin Tolontan redactor-ºef "Gazeta sporturilor"/
Skip ads

  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Asta e reclama la Tuborg, nu?

Poate trebuia sa o si pupe, ca sa fie convinsa lumea ca nu are nimic cu ea. Sa fim seriosi, stim ca scuzele sunt doar o formalitate, Basescu nu si-a schimbat parerea despre gestul ziaristei ci regreta doar faptul si-a exprimat parerea in mod public.

Apropo, cat de moral vi se pare ca un presedinte american a folosit simbolul statului american, respectiv biroul oval, pentru a face sex oral cu o femeie? Si nici macar nu era sotia sa. Cat de educativ si cat de grav vi se pare acest gest fatza de cel al lui Basescu?

Si Tolontan parca prezenta stiri sportive, nu politice. Nu mai cotizeaza Gigi bine cu banu si a trecut la Voiculescu? Smile
  • botosu

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
dodo_13 a scris:Apropo, cat de moral vi se pare ca un presedinte american a folosit simbolul statului american, respectiv biroul oval, pentru a face sex oral cu o femeie?

Asta se intampla in public ?

... sau incepem sa comparam mere cu pere ?
  • tonin

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Aug 2005

  • Mesaj Privat
Auzi dodo_13 ca tot vad ca esti un suporter inflacarat a lu basescu. daca eu vin maine la tine si-ti iau telefonul cu forta dupa care incep sa umblu prin el, ce faci? zici ca e normal doar tu iubesti un om care face asta. e misto sa fii platit sa fii ciorditor, betiv si curvar ca basescu. imi pare bine ca aflu pt. ce platesc impozit. noroc ca sunt angajat it si nu-l platesc Wink
  • deleted-4190

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Daca e careva care nu a injurat macar o data un tigan sa ridice doua degete si sa vorbeasca... daca nu... sa taca!

PS. Exista un proverb in batrani "Cica rade ciob, de oala sparta"
Skip ads

  • orinoco

  • Mesaje scrise: 251
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Unii ziaristi ...si mai ales ziariste...au un stil de a agasa o persona fenomenal
Nu zic ca Basescu aprocedat bine,....chiar daca e nervos trebuie sa se controleze mai mult....ca de aia e presedinte
....dar "paparazzi" de Romania uneori depasesc cu mult "deontologia profesiei de jurnalist"...
In fine ....urat incident....
...si multe semne de intrebare
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
botosu a scris:
dodo_13 a scris:Apropo, cat de moral vi se pare ca un presedinte american a folosit simbolul statului american, respectiv biroul oval, pentru a face sex oral cu o femeie?

Asta se intampla in public ?

... sau incepem sa comparam mere cu pere ?


Nu conteaza, stim bine ca daca esti prins facand sex la locul de munca, esti dat afara. Nu am zis ca e exact aceeasi faza, am zis doar ca s-a intamplat si la case mai mari. Asta ca sa nu spunem ca a Clinton a mintit, motiv pentru care trebuia sa-si piarda postul.
  • botosu

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Xeon a scris:Daca e careva care nu a injurat macar o data un tigan sa ridice doua degete si sa vorbeasca... daca nu... sa taca!

... sa face um sondaj sa vedem cati dintre noi ciordesc telefoane.... Rolling Eyes
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
tonin a scris:Auzi dodo_13 ca tot vad ca esti un suporter inflacarat a lu basescu. daca eu vin maine la tine si-ti iau telefonul cu forta dupa care incep sa umblu prin el, ce faci? zici ca e normal doar tu iubesti un om care face asta. e misto sa fii platit sa fii ciorditor, betiv si curvar ca basescu. imi pare bine ca aflu pt. ce platesc impozit. noroc ca sunt angajat it si nu-l platesc Wink


Probabil ca ai sa ai un ochi umflat Smile Dar accept si faptul ca risc sa mi-o iau peste ochi si sa mi se ia telefonul daca fac poze unei femei insurate fara acordul ei (ca exemplu). E o forma de hartuire, nu? Si nu pentru orice forma de hartuire ma astept ca justitia sa intervina, nu? Imi mai iau si dreptatea in mana, daca vad ca unii intrec limita, ca doar nu am sa astept 3 ani ca sa imi gasesc dreptate ca unul mi-a hartuit nevasta, facandu-i poze in mod insistent.

Nu sunt suporter al lui Basescu, personal mi se pare ca presidentia este o palarie un pic cam mare pentru Basescu. Probabil e un bun conducator, dar nu atat de bun incat sa conduca Romania. Si am spus clar ca nu-l iubesc, si nici nu vreau sa-mi iubesc presedintele. Iubirea mea e rezervata pentru alte persoane.

Ciorditor cred ca e incorect, daca stiu bine ce inseamna. Probabil talhar e cuvantul corect, atat timp cat actiunea s-a intamplat in public.
  • radzxx

  • Mesaje scrise: 200
  • Locatie: sibiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Discutia a ajuns sa aiba conotatii politice cand de fapt subiectul nu era deloc politic. O persoana (care este si presedintele tarii) are un comportament care incalca normele de conduita sociala. Pana aici nimic extraordinar. Insa, problema apare atunci cand persoana respectiva incalca aceste norme si nu raspunde. Vreau sa precizez ca daca unul dintre noi proceda in acest mod, cu siguranta avea un dosar penal sau in cel mai bun caz scapa cu o amenda substantiala. De aici si pana la modul in care privim discutia este o mare diferenta. Dupa 17 ani inca n-am ajuns sa fim o societate civica dezvoltata, in care orice astfel de comportamnet sa fie drastic sanctionat...si ne miram ca astfel scapa nastase, patriciu, iliescu, oprisan si multi altii de mana justitiei. Inceram sa gasim explicatii pentru comportamentul presedintelui, hulim pe cei care au o parere diferita, in loc sa avem un comportament simplu, legal, moral si contemporan-european: ai gresit - platesti.
Principiul de baza al societatii democratice este respectarea legii, daca dupa 17 ani inca ne indoim de forta acestui argument, pacat de sacrificiul celor morti in decembrie.
  • orinoco

  • Mesaje scrise: 251
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2006

  • Mesaj Privat
dodo_13 a scris:
Dar accept si faptul ca risc sa mi-o iau peste ochi si sa mi se ia telefonul daca fac poze unei femei insurate fara acordul ei (ca exemplu).


poate maritata Smile
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
tonin a scris:e misto sa fii platit sa fii ciorditor, betiv si curvar ca basescu. imi pare bine ca aflu pt. ce platesc impozit. noroc ca sunt angajat it si nu-l platesc Wink

Man, ce spui tu acolo este cam inestetic, poate neadevarat si in nici un caz nu aici este locul pentru astfel de afirmatii. Aici ne relaxam, discutam, socializam... Aproximez inca o ora de viata pentru topicul asta Confused
  • popescu iulian

  • Mesaje scrise: 1,400
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Antara 2012 A22DMH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Eu unul l-as inchide, deja s-a trecut la un limbaj care nu are nimic in comun cu acest forum si nu face alceva decat sa incinga spiritele.
Va aduc la cunostinta celor cate nu stiu deja ca folosirea limbajului neadegvat pe acest forum poate duce la stergerea postului in prima instanta si o avertizare, iar daca se perstista se poate trece la suspendarea pe o perioada de timp a contului.
Daca tot vreti sa va "duelati" faceti-o in cadrul unui limbaj adegvat (nu faceti la fel ca Basescu Smile ).
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR