Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • radzxx

  • Mesaje scrise: 200
  • Locatie: sibiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Felicitari pentru presedintele pe care-l meritam care a fost reconfirmat si cu ajutorul catorva mii de tigani imputiti...a sa nu uit ...si a catorva pasarici!
...de fapt, daca stau bine sa ma gandesc, cred ca a procedat corect nu? ...sau cel putin asa se pare ca spun cei 77% dintre cei care l-au votat.
Skip ads

  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Este evident ca intr-o astfel de discutie pot aparea foarte multe pareri, foarte multe puncte de vedere si de fapt, nu inteleg ce pozitie ar trebui sa adoptam. Daca intentionezi sa vezi lumea cum insira posturi care la un moment dat nu mai au nici o logica, nimeni nu mai citeste ci doar scrie, asta nu duce la nimic bun.
Eu zic s-o lasam asa pe faza ca si el a gresit prin comportamentul lui, si jurnalista a gresit prin nesimtire. Sincer, nu vad un subiect de discutie in asta.
Jurnalista este poate mai vinovata decat presedintele. El a spus niste cuvinte intr-un exces nervos, faptul ca ea reprezinta presa dar in acelasi timp are apartenenta la un partid politic, spune cat de falsa este in ceea ce face si nu are nici o scuza Exclamation
  • LEXXX

  • Mesaje scrise: 1,019
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Daca ma urmarea ziarista aia insistenta cand faceam cumparaturi pe cuvand ca ii dadeam si un cap in gura, acum toti fomistii s-au facut ziaristi de scandal, si abia asteapta un motiv de galceava. Ca presedinte al tarii nu a procedat corect, ne asteptam la mai mult tact din partea dumnealui, dar pana la urma e tot om iar greseala e umana.
  • dannek

  • Mesaje scrise: 297
  • Locatie: Braila
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Ce sa-i ceri unui marinar ce nu are Question
Skip ads

  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
ca presedinte al tarii este insurat cu functia publica pe care o are si cu statutul de primul om in stat .
ca presedinte al tarii nu ai viata privata . este un risc pe care ti l-ai asumat odata cu preluarea functiei .
mai mult , daca tu presedinte , ai chemat presa si ai anuntat-o ca esti la cumparaturi , atunci e problema si mai mare .
mai mult , daca ii spuneai ca te deranjeaza si s-o taie de acolo cu telefonul ei , era foarte bine .

dar cand tu te bagi in seama , faci conversatie si apoi ai iesirea aia , e o problema . tot era ceva daca avea curaj sa i-o spuna in fata....asa ca n-ai circ8umstante atenuante ca presedinte . du-te si fa-te patron daca nu-ti convine statutul de om public .

si ma mai gandesc ca si gionana face cumparaturi si orban si tariceanu si n-am mai auzit atatea scandaluri . de ce ? pt ca ei n-anunta presa ca e la selgros Laughing
  • lucian

  • Mesaje scrise: 368
  • Locatie: tulcea
  • Masina: Astra 2005 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2005

  • Mesaj Privat
problema este ca multi dintre cei care sunt in presa sunt foarte foarte insistenti
iar unii chiar sunt :sacali: vor doar stiri de senzatie indiferent de ce simte cel intervievat
si la urma urmei e treaba mea unde si cum fac cumparaturi
mai e o problema-vorba tiganca a fost rostita intr-un cadru restrins nu in public
citi dintre noi nu injuram in trafic de exemplu
sper ca nu am suparat pe nimeni
greseala lui este ca "nu i-a zis sa-l lase sa-si faca treaba care o are si
apoi daca continua cu insistenta sa-l filmeze
putea sa face ceea ce afacut
pentru asta nu sunt scuze
  • radzxx

  • Mesaje scrise: 200
  • Locatie: sibiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Cea mai grava problema nu e neaparat faptul ca presedintele s-a comportant in acest fel, ci faptul ca cel ce a gresit, nu raspunde pentru greseala facuta. Sunt foarte curios daca unul dintre noi se adresa in acest mod ziaristei ce se intampla. Cu siguranta eram anchetati penal si nu scapam, cu siguranta, de o amenda zdaravana de la Comitetul ptr. Combaterea Discriminarii. Insa, in acest caz, institutiile statului ignora sa-si faca datoria, ceea ce ar trebui sa ne dea de gandit. La fel de grav mi se pare si faptul ca o buna parte din populatie jubileaza la gafele impardonabile ale presedintelui. Este evident, ca in Romania, justitia nu este independenta...independenta pe care a aclama cu multa "pricepere" presedintele.
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
@radzxx Nu inteleg de ce te agiti pentru justitie cand tu nu dai atentie presei!
Vad ca nu ai nimic de comentat referitor la ce am spus in primul post.
Daca discutia nu se poarta pe un ton civilizat (ma refer la argumente si nu doar acuze) ma vad nevoit s-o inchid.
Skip ads

  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Ca presedinte, intradevar, reactia a fost cel putin necontrolata. Insa ca presedinte suspendat, nu as spune asta. Si apoi, cred ca Basescu e de admirat pentru cat tact are fatza de angajatii lui Felix. Very Happy


Ultima modificare facuta de dodo_13 la Mar 22 Mai, 2007 9:36 am
  • Ingineru

  • Mesaje scrise: 1,086
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2004

  • Mesaj Privat
Se pare ca Voiculescu & Co. si-au indreptat toate tunurile spre Basescu si dupa ce n-au reusit sa ne bage pumnul in gura au ajuns la provocari de cea mai joasa speta...Basescu este reprezentantul natiunii din care provine, nici mai bun nici mai rau; iar progresul societatii nu se bazeaza pe "ziarizde" din astea sau atarnaci cum e "gaozarul" (apropos, l-am vazut pe ala la televizor si raman la parerea ca Basescu a fost finut). Si dincolo de toate astea, expresiile de tiganca imputita si gaozar au aparut in discutii private care dezvaluite fara acordul celor care au participat la ele cad sub incidenta legii despre interceptari telefonice am senzatia; in plus Selgros este un spatiu privat nu public deci exista 2 posibilitati:
1. Vaca aia avea permisiunea de a filma acolo si atunci chiar e o provocare abjecta
2. Nu avea permisiune, si atunci trebuie data in judecata sa plateasca si nepotii ei (sau Voiculescu), nu de alta dar democratia nu functioneaza unilateral
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
nu avea permisiune de a filma. Filmatul e interzis, la stiri ziceau ca de aia cameramanii au ramas afara, si tipa a intrat si a filmat cu mobilul.
Daca ii confisca paza de la sellgros telefonul, nu-i asa ca a doua zi aflam ca sellgrosul s-a dat cu Basescu, si de aia au capatat ei nustiuceautorizatie
Nu sunt de acord cu limbajul lui Basescu, dar el macar are o scuza (enervat la culme de insistentele obraznice ale ziaristilor, discutie privata) dar ziarista respectiva, care lucreaza la Antena, cica un post resepectabil, ce scuza are ca s-a comportat mai rau decat un paparazzi?
Dar, pana la urma, avem presedintele, guvernul, parlamentul si ziaristii care ni-i meritam.
  • Cristi_C

  • Mesaje scrise: 741
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2003 z18xe + z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Bai fratilor ce gandiri aveti toti pe aici. Cum sa fie de vina reportera aia? Pai voi credeti ca aia cumpara din sellgros si l-a vazut pe presedinte acolo? Ala a anuntat ca e acolo, de aia au fost toti acolo, au fost si pana cameramanii lu` Vantu. Nu sunt in nici un partid politic, dar votati-ma pe mine ca va garantez ca o sa am o imagine publica mai tare ca a lu Basescu asta. Mi se pare de toata jena purtarea lui publica. Imi e rusine sa am asa un presedinte. Orice lake de cartier poate sa se comporte ca Basescu.
Pe mine nu ma deranjeaza fata cu tiganca, ma deranjeaza cum i-a luat telefonul la aia. Indiferent daca aia avea voie sa filmeze sau nu, ce treaba are el cu telefonul aleia? Pai asa ma duc si iau si eu telefoane la toti, ca doar deh, "el" e imaginea poporului. De fapt de aia conduc si beat zilnic.
Si dpmdv, cea mai tare faza este cat de incopetenti is aia de la SPP, animalele alea ce pierd mitraliere pe strada. Pai si frate-meu care e in clasa a 10-a stie sa recupereze date de pe un mediu de stocare, chiar si dupa formatare, ce sa mai zic de "delete".
Sincer imi pare rau de Romania asta ca numa idioti a avut in frunte si ma gandesc pe zi ce trece sa emigrez.
Si @je, pt a confisca un lucru iti trebuie ordin judecatoresc, nu ar avea bodyguarzii de la sellgros nici un drept sa "confiste" telefonul cuiva. Am fost in Vatican si pozau aia pictura lu Da`vinci, si au venit bodyguarzii si l-au pus sa scoata filmul la lumina sa se strice (era pe vremea cu filme foto), nu i-au luat aparatul sau filmul.
Skip ads

  • tonin

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Aug 2005

  • Mesaj Privat
Problema nu este daca ziarista era sau nu insistenta. Deci s-o luam cu inceputul. Presedintele unei tari europene in anul 2007 comite o talharie in direct la tv. Nu stiu ce s-ar fi intamplat daca eram eu sau voi care faceam asa ceva. Cuvantul "pasarica" l-am folosit si eu, dar nu sunt presedinte. deci avem o a doua problema: disconsiderarea sexului frumos de catre presedinte. Mai avea putin si o trimitea la cratita. Si cea de a treia problema, si cea mai grava e cea cu "tigan imputit". Nu conteaza ca era in privat sau nu, un presedinte trebuie sa aiba grija ce zice. Si Elena Ceausescu zicea in privat de poporul roman ca sunt niste viermi. Si lumea uita ca inregistrarea a fost facuta pe un telefon furat. Daca ar mai fi inca odata referendumul as vota DA cu toata placerea. Acest om tampit si periculos trebuie sa dispara din viata politica a tarii cu tot cu vadim, iliescu, geoana si becali. Prin comportamentul lui a aratat inca odata ca nu e nici o diferenta intre el si gig becali, de altfel un tovaras bun de sprituri a lu basescu.
  • Operabilus

  • Mesaje scrise: 786
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Discutia asta va asimila cam o pagina pe ora... Ma intreb daca are sens sa fie continuata, in ideea in care fiecare dintre cei 5000+ de useri are o parere, si multi dintre ei insista sa si-o exprime.
Nu cred ca suntem noi in masura sa-l judecam. Nu e prima lui iesire de genul asta, deci cei care cred ca un presedinte cu astfel de iesiri nu merita sa conduca tara, au avut ocazia sa voteze DA la referendum. Discutiile ulterioare si parerile de rau nu-si mai au rostul.
  • varza

  • Mesaje scrise: 202
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2006

  • Mesaj Privat
hmmm. nici eu nu inteleg cum a reusit totusi acest om sa fie atat de calm si de finut in toata aceasta perioada in care BAIETII DESTEPTI s-au folosit de tot ce au avut ca sa il improaste cu noroi si sa il traga pe o linie moarta. nu inteleg de ce lui basescu i se sare in cap instant cand FELIX a facut-o prosta in direct la ANTENA 3 pe angajata lui Gabriela Vranceanu Firea (la acel talk-show in care a avut-o invitata pe Macovei). Tot Felix in seara urmatoare la Realitatea i-a facut PROSTI pe romani in direct la o ora de maxima audienta, enervat fiind de sondajul care ii dadea 77% lui Basescu. Sa nu mai zic de PROSTANACU' de Geoana si de toti PNL-istii care l-au facut in toata aceasta perioada ca la usa cortului prin toate ziarele si pe la toata televiziunile lor. E NORMAL CA OMU SA CEDEZE PSIHIC!

PS: Bertone - nu mai scrie pe teme politice te rog ca am ramas masca si la celelate posturi ale tale. Mi-e lene sa dau un search, dar se vede de la o posta ca nu esti obiectiv.
  • botosu

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Pasaricilor, vor chiar nu avezeti nici o treaba azi Question
  • Operabilus

  • Mesaje scrise: 786
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2006

  • Mesaj Privat
botosu a scris:Pasaricilor, vor chiar nu avezeti nici o treaba azi Question
Hai, la cratitze cu nou, lasati forumurile.
  • f1specialfx

  • Mesaje scrise: 610
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 1.4 90HP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Voi macar stiti de cine este patronata Antena 1?Ei arata toate stirile astfel incat sa favorizeze opozitia..
In primul rand jignirea nu i-a fost adusa oficial si in fata asa ca din punct de vedere legal nu are pentru ce raspunde decat ca i-ar fi confiscat telefonul si nu i l-ar fi inapoiat pana formula pasarica plangere.
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
din pacate acum imi dau seama cine l-a votat pe basescu si sincer nu ma asteptam .
Consideram ca facem parte dintr-o clasa de oameni " mai altfel " , ca masele nu ne reprezinta , ca nu ne identificam cu tiganeala din piata universitatii , ca nu punem botul la revolutii si alte mistouri din astea care s-au mai infaptuit in Romania in ultimii 17 ani .

Dar se pare ca nu-i asa . Vad o masa de oameni ( ei isi zic alegatori - electorat ) care nu sunt foarte departe de primele sute de oameni din istoria omenirii . Cand un sef de stat ( imparat ca era alta organizare statala ) le arunca paine in fiecare duminica si ii lasa sa vada cum se masacreaza gladiatorii intre ei . De aici si expresia paine si jocuri !
Pe atunci totul era permis . Dreptatea se facea cu parul , alegerile se facea cu paine si lupte .

In Romania anului 2007 , cand aceasta tara de kkt este membra a UE , odata la 4 ani , sau la 2 in cazul suspendatilor , campanioa se face cu mici si bere. Asta pe plan national , la varf , pentru ca la nivel de municipiu lucrurile sunt mai simple : nu se aduce decat pungi cu orez , faina , zahar si sticle de ulei. Si incep discursurile si lumea mananca si politicianul arunca anatema : la tepe baieti in piata victoriei ! Flamanzii se imbulzesc cu bonuri de masa sa bea si un pahar de bere si urla cand aud discursul nazisto - vadimist , pt ca asta da bine la populati . Deci haideti baieti , la tepe ! Ca deh , pana la urma suntem jucatori de-alungul vietilor noastre .

Daca coroboram acest fapt cu starea de spirit a natiunii : 45 de ani de comunism in care ultimele scrasnete au fost inabusite de comunisti , ani de spalat wc-uri si statutul de " capsunar " capat prin straini , aparitii la tv a unor nulitati precum Guta , becali , copilul minune care reprezinta de minune aceasta tara si statutul de jucator si atitudinea de " ia reclama-ma domle' la politie sa vedem ! " . Dusmanii imi poarta pica , dar n-are valoarea mea ! Laughing


In aceasta stare de fapt a Romaniei , doar nu s-ar fi potrivit in rolul presedintelui Petre Tutea - ca si caracter . Sau Octavian Paler - ca si valoare intelectuala .
Stiti ce mi-a placut la Basescu ? Recunosc micimea mea cand spun ca initial , mi-a placut la Basescu aia cu la tepe baieti in Piata Victoriei ! Si l-am votat . Pe timpul meu , m-am dus si i-am dat increderea . Pt ca admiram toate cartile lui Petre Tutea . Vedeti voi imaginea asta construita pe un om care nu face compromisuri de nici o culoare si care mananca rahatul pana la capat , m-a facut sa ma indoiesc ca-n 5 min. nu-si da demisia . Si ce sa vezi ? Nu si-a dat-o . S-a urcat pe o boxa si a strigat " nu va las , nu-mi dau demisia " . E extraordinar cat de sus ajunge manelizarea societatii . Si cand zic manelizarea ma refer la ascensiunea dezacordurilor , materialului , tricourilor albe stranse pe corp , in detrimentul principiilor .
Si recunosc ca i-am admirat pe cei care au facut inchisoare in comunism pt niste principii . Cum a fost Tutea , pe care-l scoteau comunistii la plimbare sa-i arate blocurile . Era de ajuns sa scrie un articol despre realizarile grandioase si era liber . Nu , el a avut principii . Si a murit in mizerie . Cu abonament la cantina studenteasca unde-si lua masa zilnic . Sau Paler care a recunoscut neputinta de a se umfla impotriva comunistilor .

Dar din pacate astazi se poarta stereotipul jucatorului . Latra putin , strange lumea , da o bere si un mic , face scandal si e apreciat . Lumea nu mai citeste carti . lumea se uita la big brother . Asta n-a fost deajuns , asa ca cineva destept a inventat acest joc live . il cheama Basescu . Un comediant dealtfel..


Inchei referindu-ma la chestiunea cu jurnalista . Mai multe situatii distincte aici :

1. i s-a adresat cu " pasarica " intr-un spatiu public , in afara supermarketului , in fata tuturor camerelor de luat vederi - atitudine de lake din fata blocului , exact cum spunea cineva inaintea mea . Atitudine de smecheras neterminat , dat cu gel , care se crede si el important ca a facut o glumita de 2 lei , dar daca il intrebi daca stie ce este " General Store " iti spune ca a fost un mare comandant de armata pe vremea celui de al doilea razboi mondial . Penibil !

2. I-a luat prin forta mobilul din mana . Asta se numeste furt si agresiune fizica .
Mai mult pt ca romanasii sunt niste cacaciosi s-a umflat putin cu " i-a reclama-ma domle' la Politie " - CE GLUMA BUNA

3. A avut o conversatie in spatiul lui privat dar cu telefonul mobil al altuia luat prin forta . Nu se numeste ascultare ilegala pt ca detinea un lucru al altei persoane care avea date personale in acel lucru , insusit prin furt .

4. Cand esti presedinte n-ai voie nici pe wc sa tragi parturi . Pt ca esti primul om in stat . esti exemplul aceslui stat . esti persoana publica , ti-ai asumat acest lucru , ti-ai asumat un comportamnet ca altfel puteai sa mananci seminte cate voiai tu in fata blocului daca nu erai presedinte .
Insa daca luam in considerare Romania noastra frumoasa care acorda credit lui prigoana , becali , guta si alte mamifere din astea e normal comportamentul presedintelui vostru .
Pana la urma asta va place ! Paine si circ !

P.S. : Nu-i vorba ca jignirea n-a fost adusa oficial . Cand esti presedinte tot ce faci este oficial . Pt ca Statul asta , inca mai este in UE , iar cand voi ati vrut sa aderati la UE impreuna cu presedintele vostru v-ati asumat niste norme comunitare . Aceste norme exclud discrimanarea chiar si neoficial .
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Auzi bertone, de ce nu ai inrat in UE cu PSD, unde sunt toti hotii, dovediti.
Pe bune. Da, am votat cu Basescu. Stii tu unu mai bun?
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR