Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Racire
  • Aurel58

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Meriva 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jan 2019

  • Mesaj Privat
Salut! Ce se poate intampla cand ceasul de temperatura indica 80grade,butonul de temperatura este deschis la maxim si temperatura din habitat este un pic mai ridicata fata de cea de afara? Va multumesc aniticipat!

Cod(uri) eroare:
----
Model: Meriva
An fabricatie: 2004
Cod motor:
  • big_electro61

  • Mesaje scrise: 4,493
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2008

  • Mesaj Privat
@Aurel58,nu mai folosi cuvinte "pretentioase"! Nu stiu ce intelegi dumneata prin HABITAT,dar cred ca il confunzi cu HABITACLU(spatiu intr-un autoturism)...! Refritor la speta,cred ca e posibil sa ai radiatorul climatizarii colmatat sau pozitia clapetului de dirijare aer prin radiator sa nu fie realizata corespunzator... Precizare...! "HABITAT este tipul de mediu natural în care trãiește o anumitã specie de organisme . Se caracterizeazã prin caracteristici fizice și biologice. Un habitat al speciilor este acele locuri în care pot gãsi hranã, adãpost, protecție și colegi pentru reproducere."(Wikipedia)
  • gcom61

  • Mesaje scrise: 935
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Meriva 2005 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Cam aceiasi problema o am si eu cu Meriva(z14xe/2005)p ce tocmai am achizitionato.Am climatronic si temperatura din interiorul masinii este destul de scazuta.Motorul se incalzeste la ~85-90 grade.Personal suspectez supapa care comanda/dirijeaza apa calda de la iesire din chiulasa catre aeroterma sau recirculare(pompa de apa).
In acelasi timp suspectez si dirijarea aspiratiei aerului din aeroterma de catre clapetele de aer.
Ceva sfaturi ar fi binevenite pt a nu lua totul cap/coada...
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Racire

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR