Ai uitat parola?

• Clauics

• Mesaje scrise: 3
  • Masina: Astra Z16SE din 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat in: 04 Jan 2019

• Garaj Mesaj Privat
Salutare ! Am o nedumerire am chederul rupt la luneta nu am gasit nici un video si nici un tutorial sa vad cum se schimba ! Daca a schimbat cineva si ma poate ajuta cu niste sfaturi as fi recunoascator. Trebuie demontata luneta ? Sau decat sa il schimb mai bine ma chinui sa il lipesc cumva ? Mentionez ca e rupt in partea de jos la cativa cm dreapta de stergator si este iesit din locasul lui !
  • bibu16v

• Mesaje scrise: 3,198
  • Masina: Astra X16XEL din 1995
  • Cont inregistrat in: 25 Jan 2016

• Garaj Mesaj Privat
Cred că, aparent, varianta mai simplă ar fi să încerci să-l recondiționezi...dacă mai ai ce...niște poze ne-ar fi ajutat să dăm niște sfaturi mai complete, zic...
  • SMirica

• Mesaje scrise: 26
  • Cont inregistrat in: 18 Dec 2017

• Garaj Mesaj Privat
Clauics,ai rezolvat problema cu chederu,am aceeasi problema ca si tine doar ca al meu nu e rupt,doar dezlipit de pe parbriz in unele parti ,deci nu e peste tot,zi-mi si mie te rog daca ai rezolvat problema....
  • Clauics

• Mesaje scrise: 3
  • Masina: Astra Z16SE din 2003
  • Cont inregistrat in: 04 Jan 2019

• Garaj Mesaj Privat
SMirica nu am rezolvat nimic...am ajuns la concluzia ca mai bine il lipesc din ce am discutat cu un tinichigiu..banda dublu adeziva 3M , gasket sau alte solutii de genu . O sa ma ocup de ea sambata
  • SMirica

• Mesaje scrise: 26
  • Cont inregistrat in: 18 Dec 2017

• Garaj Mesaj Privat
Ai fost la baieti de pun parbrize,aia au un silicon negru nu stiu sigur daca merge cu ala...am sa merg si eu la iei dar sa se mai incalzeasca putin,daca gasesti o alta solutie da-mi si mie un semn...o zi buna!

Intra si tu in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Solutii la probleme tehnice
check Mai putine reclame
check Intalniri locale
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata