Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • RTomita

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Vectra 1999 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2019

  • Mesaj Privat
Salutare. Caut un service sau mecanic bun si serios in Drobeta Turnu Severin. Detin un Opel vectra b 1.8 16v din '99 cutie automata, are foarte multe momente cand merge ca un tractor (uneori si o zi intreaga), banuiala mea ar fi injectoarele. Am pus cateva intrebari pe la cateva service-uri, dar majoritatea mecanicilor nu se baga sau ridica din umeri. Masina a fost pusa pe tester la electrician si nu are erori. Astept indrumari, multumesc!
Skip ads

  • RTomita

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Vectra 1999 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2019

  • Mesaj Privat
Nu mai caut, am ales sa merg la Service REPEDE si este ok, baieti seriosi. M-au rezolvat cu probleme unde multi nu s-au bagat ca "dureaza prea mult" sau "sunt multe de dat jos". Se poate inchide..
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,451
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Ce probleme au rezolvat, dã niște detalii, poate sunt și alții interesați...
E jenant sã spui cã ți-ai rezolvat problemele, fãrã niciun detaliu...atunci ce rost are sã postezi pe forum?!
  • RTomita

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Vectra 1999 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2019

  • Mesaj Privat
Am schimbat la ei o valva ce trimite caldura in caloriferul de incalzire pentru interior. Altii ziceau ca trebuie data jos caseta de servo neaparat, dar la ei in maxim 40 min a fost schimbata.
Postez pe forum ca sa caut indrumari si informatii, dar cand le cer nu e nimeni, apoi sunt tras la raspundere ca am rezolvat problema si nu spun ce anume.. interesant.
Skip ads

  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,451
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Nu ești obligat s-o faci, adicã nici prezența ta aici nu este obligatorie...dar dacã aduci o contribuție, cât de micã, faci diferențã între tine și marea masã a celor care doar exploateazã forumul în interes strict personal...Depinde de tine de care vrei sã fii....și, apropo, nu te-a certat nimeni, cine ar face-o ți-ar da prea multã importanțã, eu doar mi-am exprimat, liber, o opinie despre ce înseamnã genul ãsta de forum...pare complicat, nu?
În altã ordine de idei, nu spui (absolut) nimic folositor, cel puțin nu în cronologia acestui topic, iar de logicã, ce sã mai vorbim?! Ai început a te plânge cã îți merge prost motorul și acum spui cã ți-a fost schimbat ventilul de cãldurã și ești foarte mulțumit! Pe bune?! Am senzația, acutã, cã cineva ia de prost pe altcineva...
  • RTomita

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Vectra 1999 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2019

  • Mesaj Privat
Mi-am schimat singur bobina de inductie si merge bine. Pe cine sa recomand? Am recomandat un service in urma solutionarii altei probleme, a fost suficient sa imi fac o idee.
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,451
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Foarte bine, mã bucur cã te-ai descurcat singur și ai rezolvat o problemã. Și mai ales cã spui și cum ai rezolvat. Cam ãsta e spiritul acetui forum! Cã majoritatea, când s-au vãzut cu sacii-n cãruțã, ura, dã-i în brânzã pe fraierii care ar putea fi interesați și ei de rezolvarea unor probleme similare!
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR