Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa D
  • corneld

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Din aprilie 2018 posed un Corsa D z13dth, an 2009. Deunazi, uitandu-ma prin c.i. a masinii, observ la rubrica ,,masa tractabila fara dispozitiv de franare =0", ,,masa tractabila cu dispozitiv de franare = 0". Am si un Astra G caravan y17dt, care la rubrica respectiva, parca este mentionata cifra 750 kg (nu stiu exact, masina fiind imprumutata cumnatului, cu tot cu acte). M-am mai uitat si in c.i. ale masinilor, vecinilor, dar fiecare avea mentionata o cifra oarecare. Sa fie o scapare a celor de la RAR cand au intocmit c.i. sau sa fie din cauza faptului ca autoturismul este dotat din fabrica cu suport pentru 2 biciclete, ce iese de sub masina, prin bara spate, fiind mascat perfect de placuta de inmatriculare? Oare acest suport sa impiedice montarea unui carlig de tractare si de aceea au trecut zero la ,,masa tractabila"? Inca nu am ajuns la un service sa o ridic pe elevator, sa vad daca permite sau nu montarea unui carlig si daca da, atunci trebuie modificata c.i. la RAR. M-am adresat forumului, in ideea ca poate s-a mai intilnit cineva cu o astfel de situatie.Va multumesc pentru atentia acordata!
  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa D

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR