Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • GEORGE_C

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2019

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor!
Nu știu dacã s-a mai dezbãtut problema Volantei la Opel Astra J A14NET, și cu riscul de a vã plictisi, expun urmãtoarea situatie:

Am achiziționat în 2011 de nou Opel Astra J SportsTourer cu motor A14NET, cutie manuala, fãrã S/S.
Masina are acum 90.000km și asearã (10.ian.2019) dupã o perioada de aprox 10zile de stat în parcare, am utilizat mașina.

Se aud (zgomote) bãtãi de la motor, dar nu tot timpul, atunci când mașina funcționeazã la relanti. Cu ambreiajul apãsat dispare zgomotul. Dar acest zgomot (bãtaie) nu apare tot timpul nici mãcar la relanti.

Am înțeles ca este posibil sa fie volanta "la început de schimbare" ?! Îmi pare rau, întrucât mașina are doar 90.000km și ma declar un utilizator cumpãtat.
Daca ajuta informația am fãcut 3 concedii (3 drumuri) cu rulota. De asemeni în noroi sau zãpadã, de câteva ori, am folosit "metoda balansului" pentru a ieși.
Pana merg la EDS unde am fãcut programare, poate ma ajuta cineva cu un sfat, opinie, pãrere sau ce trebuie sa mai urmãresc.
Mulțumesc, și drumuri bune!

Model: Astra
An fabricatie: 2011
Cod motor: A14NET
  • svasile

  • Mesaje scrise: 1,693
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Astra 2006 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2014

  • Mesaj Privat
A14NET nu este benzinar? Din cate stiu eu motoarele pe benzina au volanta cu masa simpla, deci nu prea are ce se strica la ea.
  • GEORGE_C

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2019

  • Mesaj Privat
Mulțumesc de rãspuns. Este benzina. Masa dublã. Și eu sunt surprins...
  • mihaidarie

  • Mesaje scrise: 521
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Feb 2013

  • Mesaj Privat
Noutãți?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR