Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel
  • iulian.ylu

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2018

  • Mesaj Privat
Salut , am cam facut-o tot a venit si zapada am iesit la o plimbare prin oras din nefercire "m-a furat la sant " si am cam busit partea dreapta am ajuns in fata blocului totul ok pana cand turez masina si se aude un fasait mai tare din partea stanga a masinii cum stai la volan ca si cum ar trage aer fals nu stiu ce poate fi acolo am programare la service pe 12 luna viitoare si imi este frica sa merg cu masina asa voi ce parere aveti cum pot sa verific pe unde imi trage mai exact acel aer fals
  • AndreiFanOpel

  • Mesaje scrise: 525
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Zafira 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2015

  • Mesaj Privat
E cam greu de spus, poate fi intercooler-ul daca spui ca sunetul vine din partea stanga a masinii, pune si o filmare scurta cu partea lovita si de sub capota sa vedem ce si cum ai atins, desi e greu sa-ti dai seama chiar si asa.

Pana mergi la tester poti face un test pseudo-agrafa sa vedem si eventuale erori.
  • iulian.ylu

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2018

  • Mesaj Privat
https://youtube.com/watch?v=MotXKXxYge8 nu mi da nixio eroare in bord dar totusi am sa mai fac o filmare. De pe loc si o sa incerc sa pun si un tester
  • iulian.ylu

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mai 2018

  • Mesaj Privat
Problema rezolvata , am desfacut spoiler si suportul de plastic al intercoolerului era rupt si o gaura micuta in intercooler , lipit cu POXIPOL acum merge bine multumesc pentru ajutor
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Diesel

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR