Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Meriva
  3. Meriva A
  • gcom61

  • Mesaje scrise: 935
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Meriva 2005 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Dupa ce am luat Meriva,ca tot omul am fost le service ,ridicata pe elevator sa observam ce si cum...
Prima problema,esapamentul.Teava care pleaca de la flansa catalizatorului,are inclus locasul pt sonda lambda 2 , toba intermediara si teava de dupa aceasta ,pana la toba finala;totul dintr-o bucata.
Mai rau,nu se gaseste aceasta piesa in programele magazinelor ce vand piese auto.
Este cineva care a facut o operatie deasta de incrucisare intre o galerie de astra si restul de meriva?
Este vorba despre teava dintre catalizator si toba intermediara ce contine si racordul flexibil si lambda2,pt astra H si toba intermediara ce figureaza ca piesa de schimb pt meriva a.
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,451
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Asta cu ”nu se gaseste aceasta piesa in programele magazinelor ce vand piese auto” nu știu de unde ai scos-o...nu știu exact aftermarket, dar pe original m-ar mira sã nu se gãseascã ( e drept, la alte prețuri)...eventual, schimbã magazinul, dacã ei ți-au spus prostia de mai sus...

LE
Din ce vãd eu, ți-ar trebui GM 13204578(ptr motorizarea ta), livrat aftermarket de Bosal (BOS285957, 285-957):
- https://www.autokarma.ro/cau...?search=13204578;
- https://www.miidepiese.ro/ca...search=BOS285957;
- https://www.autopieseonline24.ro/oen/13204578.
  • gcom61

  • Mesaje scrise: 935
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Meriva 2005 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Am specificat''Teava care pleaca de la flansa catalizatorului,are inclus locasul pt sonda lambda 2 , toba intermediara si teava de dupa aceasta ,pana la toba finala;totul dintr-o bucata..
Ceea ce s-a gasit,totusi,au fost teava + toba intermediara cu 2 dimensiuni diferite(lungime) si...cam atat.
Am vazut inclusiv pe un site german,o lucrare '' a la romani'' .Teava de la catalizator,cu locas lambda2 de la at tip auto ,si toba intermediara de meriva.Montate provizoriu una pe langa cealalta si taiat din una din ele pt a se mufa.
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,451
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Ah, am înțeles, te pricepi!
Tu ai înțeles ce am scris eu mai sus? Ai vizualizat și priceput? Nu sunt improvizații, sunt ce trebuie...ignorã din al 3-lea link unele aiureli și reține ce trebuie. Sau trebuie murã-n gurã...
Dacã ți se par nefolositoare...e Ok, n-am vrut sã te deranjez, e clar cã te descurci (și) singur...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Meriva
  3. Meriva A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR