Ai uitat parola?

• Florin20

• Mesaje scrise: 66
  • Masina: Vectra Z19DT din 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat in: 10 Jan 2017

• Garaj Mesaj Privat
Salut.Am gasit o mufa desfăcută deasupra compresorului de ac.Sper sa va da ti seama din poză cum arată.In capătul unde este desfăcută este mai groasă si are 4 gauri pătrate in zona in care se mufează.Menționez ca,compresorul de ac imi merge cu intreruperi,mai exact se vede cum fulia ac-ului se roteste cu totul cand funcționează ac-ul si după se rotește doar partea din mijloc când se decuplează.In partea de sus a pozei este lanterna mea si sub surubul acela este capătul mufei cu cele 4 găuri patrate..

Model: Vectra
An fabricatie: 2007
Cod motor: Z19DT
  • Florin20

• Garaj Mesaj Privat
Mufa pare sa vina de la cablul care trece pe deasupra capacului de la distribuției si ajunge undeva deasupra compresorului de ac..acela care are protectie de plastic(gen copex).Problema este ca e foarte greu de observat si pare ca se bifurca acel cablu...
  • Florin20

• Garaj Mesaj Privat
Florin20 a scris:Salut.Am gasit o mufa desfăcută deasupra compresorului de ac.Sper sa va da ti seama din poză cum arată.In capătul unde este desfăcută este mai groasă si are 4 gauri pătrate in zona in care se mufează.Menționez ca,compresorul de ac imi merge cu intreruperi,mai exact se vede cum fulia ac-ului se roteste cu totul cand funcționează ac-ul si după se rotește doar partea din mijloc când se decuplează.In partea de sus a pozei este lanterna mea si sub surubul acela este capătul mufei cu cele 4 găuri patrate..

Model: Vectra
An fabricatie: 2007
Cod motor: Z19DT

AM REVENIT CU IMAGINI NOI SI CLARE
https://youtube.com/watch?v=rZ73drojn48
  • Florin20

• Garaj Mesaj Privat
Nu ma poate ajuta nimeni cu vreo informație legată de subiect
  • Red_dog

• Mesaje scrise: 1,202
  • Masina: Vectra z18Xe din 2003
  • Cont inregistrat in: 10 Mai 2009

• Garaj Mesaj Privat
Nu cred ca e desprinsa. Cred ca trebuia sa fie o optiune suplimentara pe care nu o ai. Daca ar fi fost o mufa desprinsa cu siguranta aveai eroare in bord.
  • Florin20

• Garaj Mesaj Privat
Am o eroare in bord dar nu stiu care e motivul.Masina merge bine,mai puțin ac-ul care are probleme cu ambreiajul..

Intra si tu in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Solutii la probleme tehnice
check Mai putine reclame
check Intalniri locale
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata