Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • Florin20

  • Mesaje scrise: 306
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2017

  • Mesaj Privat
Salut.Am gasit o mufa desfãcutã deasupra compresorului de ac.Sper sa va da ti seama din pozã cum aratã.In capãtul unde este desfãcutã este mai groasã si are 4 gauri pãtrate in zona in care se mufeazã.Menționez ca,compresorul de ac imi merge cu intreruperi,mai exact se vede cum fulia ac-ului se roteste cu totul cand funcționeazã ac-ul si dupã se rotește doar partea din mijloc când se decupleazã.In partea de sus a pozei este lanterna mea si sub surubul acela este capãtul mufei cu cele 4 gãuri patrate..



Model: Vectra
An fabricatie: 2007
Cod motor: Z19DT
Skip ads

  • Florin20

  • Mesaje scrise: 306
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2017

  • Mesaj Privat
Mufa pare sa vina de la cablul care trece pe deasupra capacului de la distribuției si ajunge undeva deasupra compresorului de ac..acela care are protectie de plastic(gen copex).Problema este ca e foarte greu de observat si pare ca se bifurca acel cablu...
  • Florin20

  • Mesaje scrise: 306
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2017

  • Mesaj Privat
Florin20 a scris:Salut.Am gasit o mufa desfãcutã deasupra compresorului de ac.Sper sa va da ti seama din pozã cum aratã.In capãtul unde este desfãcutã este mai groasã si are 4 gauri pãtrate in zona in care se mufeazã.Menționez ca,compresorul de ac imi merge cu intreruperi,mai exact se vede cum fulia ac-ului se roteste cu totul cand funcționeazã ac-ul si dupã se rotește doar partea din mijloc când se decupleazã.In partea de sus a pozei este lanterna mea si sub surubul acela este capãtul mufei cu cele 4 gãuri patrate..



Model: Vectra
An fabricatie: 2007
Cod motor: Z19DT

AM REVENIT CU IMAGINI NOI SI CLARE
https://youtube.com/watch?v=rZ73drojn48
  • Florin20

  • Mesaje scrise: 306
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2017

  • Mesaj Privat
Nu ma poate ajuta nimeni cu vreo informație legatã de subiect
Skip ads

  • Red_dog

  • Mesaje scrise: 1,112
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 2003 z18Xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Nu cred ca e desprinsa. Cred ca trebuia sa fie o optiune suplimentara pe care nu o ai. Daca ar fi fost o mufa desprinsa cu siguranta aveai eroare in bord.
  • Florin20

  • Mesaje scrise: 306
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 2008 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2017

  • Mesaj Privat
Am o eroare in bord dar nu stiu care e motivul.Masina merge bine,mai puțin ac-ul care are probleme cu ambreiajul..
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR