Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • AIonut918

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Astra 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2019

  • Mesaj Privat
Buna seara !
Asearã cam tot pe la orele acestea ,umblând pe internet am dat de niste chestii cu "setãri ascunse Opel Astra h. Dețin un Opel Astra h din 2009 1.7 cdti de 101 ponei ( însã umblu rar cu el ) .. am citit ce am citit despre diferite setãri ascunse , pagini și pagini și m-am hotãrât dupã ceva zile de stat în parcare ( o folosesc mai mult la marfã cã este break și duce bine) sa o scot și sã vãd și eu care e chestia .. am incercat prima faza cu blocarea automatã a portierelor ( am ținut apãsat lung pe butonul de blocare a portierelor , dar desigur fara nici un rezultat spectaculos ) . M-am hotãrât apoi sã țin apãsat pe butonul de setting sa vad cam cu ce mã voi minuna . Am apãsat apoi pe butonul BC și mi-au apãrut diferite chestii pe care desigur nu le-am înțeles . M-am oprit la un moment dat la pagina TESTMODE : CC Unde erau niște chestii store bus warn ack cu multe zerouri și în capãt 1 , și de la 1-8 toate pe OFF ! Incercam eu pe net sa aflu ce și cum , iar prietena mea a apãsat pe tasta 1 ( alea de schimbi posturile radio ) și s a oprit pt 2 3 secunde radioul și s a auzit un tiuit puternic și cu "bass" daca pot spune așa , din boxa de pe partea dreapta fata .. m-am întrebat oare ce și cum , așa cã fãrã sã mã gândesc mult am apãsat și pe restul . Am constatat cã pe 5 era boxa spate dreapta , 7 sau 8 era boxa la mine la șofer cred. . in fine .. pânã la urmã am ieșit din chestia aia , am apãsat la loc pe setting , mi-a apãrut ceva cu OFF și am plecat zic sa dau o tura . Și am constatat dupã 2 minute cã nu mai merg tastele acelea deloc .. nu se mai întâmplã nimic , nu pot sa schimb posturile radio ( deși înainte mergeau ). Dupã care am vrut sa selectez din navigația aia sa dau pe muzica de pe cd , surprizã nu merge sa selectez acolo sa intru in rubrica de cd radio aux etc . . Nu mai merge nici butonul sound și nici celalt audio și nici sãgețile acelea sus jos stânga dreapta . Daca dau pe volan din comenzile alea din stanga ,butonul ãla sa comut de pe radio pe cd merge. Adicã merge doar atât sa ascult la rând ce e de ascultat , dar nu merge sa schimb melodiile sau sã dau sa intru in lista de melodii .. și nici din dreapta comenzile de pe volan nu merge sa schimb melodia sau postul radio . Și am activat eu iar chestia aia pe setting am dat pe BC iar , am apãsat iar pe tastele alea , dar culmea cã de aceastã datã nu s a mai auzit nimic.. și am rãmas așa . Nu se întâmplã nimic când apãs pe taste sãgeți sound sau audio nici sãgețile de pe volan și nici nu pot intra in meniul ãla sa selectez radio cd aux etc. Însã melodiile pe cd canta daca comut din volan , și postul radio merge doar ultimul pe care-l ascultam .. și acum sper sã mã ajutați voi poate mã lãmuriți cumva ce naiba i-am fãcut .. mã gândeam cã poate apãsând pe alea am blocat playerul audio sau ceva , dar chiar nu știu ce sã îi fac , am cãutat pe internet dar n-am gãsit nimic despre așa ceva . Sper cã ați înțeles ceva din ce am spus aici și sper sã mã ajutați cu o soluție .
O seara buna in continuare !

Model: Astra
An fabricatie: 2009
Cod motor:
  • cutienoua

  • Mesaje scrise: 326
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2009 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2016

  • Mesaj Privat
scoate borna de plus pentru cateva minute si vezi daca se reseteaza.
  • svasile

  • Mesaje scrise: 1,693
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Astra 2006 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2014

  • Mesaj Privat
Daca nu se reseteaza dupa ce iei borna cateva ore, cauta pe cineva cu op com si vedeti ce s-a dezactivat.
  • AIonut918

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Astra 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jan 2019

  • Mesaj Privat
Salut.
Mulțumesc pentru sfaturi . Din fericire i-am dat cheie și se pare cã și-a revenit .. e prima data când a fãcut așa ceva ( deși când am întâmpinat problema am oprit o de cel puțin 5 ori , cã na .. poate își revine ) se poate închide topicul !
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR