Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Boogie

  • Mesaje scrise: 991
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Help !... Stie cineva sa traduca toate imaginile alea care apar in bord?... De exemplu azi mi s-a aprins iconita care seamana cu un radiator (zic eu) si inauntru are o steluta... Cred ca e ceva legat de radiator dar nu sunt sigur... Scuze daca s-a mai discutat dar eu am cautat pe forum si nu am gasit nimic... As dori o schema cu toate semnificatiile icoanelor care sunt acolo (chiar daca pe unele le stiu sau sunt usor de intuit)... Oare?
Skip ads

  • BAZGANM

  • Mesaje scrise: 630
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2006

  • Mesaj Privat
pai dupa cum descrii tu indicatorul este o avarie la sistemul de control electronic al temperaturilor!
daca defectiunea nu este usor vizibila adica motor supraincalzit si pierderi de lichid de racire fuguta la tester.
iar explicatiile pentru martorii de bord le gasesti in manualul de utilizare al masini!
  • LDivora

  • Mesaje scrise: 3,096
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH/PSG16
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Este normal sa nu gasesti, daca ai cautat pe cuvant cheie "iconita". Incearca cu "Martori bord".
  • Boogie

  • Mesaje scrise: 991
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Idivora, nu am gasit nici cum ai zis tu ceva concret.. Eu am manualul de reparatii al masini insa acolo nu scrie pe nicaieri ceva despre semnificatiile martorilor din bord.. Daca totusi am omis eu vreun subiect pe forum in care se descrie semnificatia iconitelor te rog sa pui tu un link aici daca stii unde se gaseste... Eu m-am gandit ca are legatura cu radiatorul pentru ca inainte sa plec cu masina am dat radiatorul jos pentru ca vroiam sa-l inlocuiesc, numai ca cel nou are niste gauri in plus asa ca l-am pus tot pe cel vechi si am plecat cu masina, iar dupa o perioada s-a aprins icoana aia... Acum s-a stins... Icoana Arata cam asa :



Skip ads

  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
@Boogie, icoanele nu sunt recomandate in masina. De obicei lumea le agata de oglinda, si le distrage atentia. Si oricum, daca ajungi sa te rogi la ele, e prea tarziu...
ti-am dat pm referitor la martori
  • Boogie

  • Mesaje scrise: 991
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Gata...Problema rezolvata datorita lui jE... Subiectul poate si inchis... Apropo..Bazganm avea dreptate... Wink Merci mult...
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR