Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • magma7

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Aug 2018

  • Mesaj Privat
Buna ziua!
Dintr-o data farul de pe stanga mi s-a blocat in pozitia dreapta.

Farul meu stang a ramas blocat in parte dreapta iluminand partea dreapta a masinii, cel drept e ok, iluminand normal. Am fost la service si tot ce o putut sa-i faca este sa unga motorasul cu ulei, o mers ok pentru 2 zile dar dupa iar s-o blocat. Din ce am inteles ei nu pot umbla direct al far deoarece risca sa strice ceva pe acolo gen..., dar o zis ca s-ar putea doar ca e riscant(manopera 450 lei ar costa). Mecanicul sef mi-a recomandat sa cumpar un far nou, din ce a cautat el a gasit de la 1400-2600 ron, din ce am cautat eu am gasit 681-1400 lei. Ce as putea face? Precizez ca m-am gandit sa inlocuiesc cu niste faruri normale, dar mi-a zis ca e multa munca software si hardware al cabluri...
Eu am 21 ani si sunt student, deci nu prea as avea acces la atatia bani...


Model: Astra H Hatchback 1.9 150cp
An fabricatie: 2005
Cod motor:
Skip ads

  • rider1

  • Mesaje scrise: 710
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Salut. Farurile tale, au și reglaj manual?
  • magma7

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Aug 2018

  • Mesaj Privat
Nu, nu am butonul ala, în schimb am un buton negru fãrã inscripții, gen capac, fãrã vreo conexiune electricã.
  • magma7

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Aug 2018

  • Mesaj Privat
rider1 a scris:Salut. Farurile tale, au și reglaj manual?

Nu, nu am butonul ala, în schimb am un buton negru fãrã inscripții, gen capac, fãrã vreo conexiune electricã.
Skip ads

  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Daca e adaptiv curbe (adica afl cum le-a poreclit si fabrica opel) pretul este corect, 1400 in sus, ma gandesc ca cele mai scumpe vin echipate complet (bec, droser etc), ce ai gasit tu sunt doar xenon simple. Pentru conversie la xenon simplu iti trebuie o mica programare cu tech2 parca, parca nu mai merita... vezi prin dezmembrari un xenon afl, stai linistit, la afl sunt universale anglia si europa, se schimba din maneta (desigur, citind manualul si nu intreband stupid pe forum se face aceasta operatiune)
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
carcasa de far AFL, cu motorase, fara bec, droser, igniter, si fara calculatoruld e AFL e in jur de 1400 RON (noua). Cum ar veni, pretul e corect.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR