Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Caroserie
  • dskyokushin

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2010 A18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Feb 2019

  • Mesaj Privat
Salut colegi,

In primul rand, imi cer scuze daca am postat in sectiunea gresita, rog un moderator sa mute acest post cum considera de cuviinta.

Se pare ca "am avut ghinion" la o spalatorie auto ieri, pentru ca dupa ce am ajuns acasa am observat o bucata de vopsea sarita pe aripa dreapta spate dupa cum se poate observa in pozele atasate.

Probabil e si vina mea, pentru ca nu am citit instructiunile de spalare a caroseriei oferite de producator.

Cum credeti ca ar trebui sa procedez? Revopsirea integrala a elementului afectat, sau se pot gasi si alte solutii mai putin costisitoare?

Cu stima.


MODEL: Insignia 2010
MOTOR: A18XER
Skip ads

  • mariuseek

  • Mesaje scrise: 299
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 2008 Z12XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2015

  • Mesaj Privat
Sub vopsea se vede rugina si la un moment dat tot sarea. Mai bine ca a sarit acum decat sa te trezesti cu gaura direct.
Zona e sensibila, sar pietre, ciobesc vopseaua si apa isi face loc pe dedesupt.
Problema ar putea fi mai mare, trebuie razuit in jurul bubei pana dai de tabla curata, neafectata. In functie de cat de mare se face buba, decizi daca o vopsesti local sau tot elementul.
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,451
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Acolo e chit la greu, probabil dela o loviturã reparatã anterior...vizita la un tinichigiu cumsecade te va lãmuri despre mãsurile de luat...tehnic, ar trebui evaluat cât de prost a fost fãcutã reparația anterioarã și ce trebuie fãcut în vederea remedierii...s-ar putea sã dați de surprize...neplãcute, desigur...abia atunci o sã vezi ce trebuie fãcut și ce vei vrea sã faci.
  • dskyokushin

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2010 A18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Feb 2019

  • Mesaj Privat
Va multumesc pentru raspunsuri. Am sa merg luni sa remediez problema, sincer, as incerca la reprezentanta...
Skip ads

  • CButerez

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2019

  • Mesaj Privat
salut vreau si eu sa cumpar doua aripi de zafira noi si nu stiu cata vopsea auto sa cumpar le vopsesc eu cu pistolul cod z151
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Aripi fata sau spate ?
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Caroserie

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR