Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • BMarcu

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2019

  • Mesaj Privat
seara domnilor am si eu o problema opel asta 2001 z1.6xe consuma cam mult in oras nu am nici o eroare . sa nu gresesc cu consumul dar merg cam 3km de 3..4 ori pa zi tin sa zic ca consumul e mare zic eu deoarece vad cum scade acul la benzina am 110 km facuti si sa dus cam 15 l benzina ce ar putea fi? cand era cald afara am imi lua 10 in oras facut plin mers 100km si am facut plin iar dupa aia sa dus bobina am mers cam 3 zile in 3 bujii deoarece bobina sa ars pe cilindrul 4 am pus alta motorul merge perfect dar a inceput sa consume . ceva pareri mar ajuta , multumesc


MODEL: opel astra g
MOTOR: 1.6 16v z16xe
  • lupan bogdan

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2004 Z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mar 2016

  • Mesaj Privat
Buna... cam pe acolo e consumul... din datele tale expuse... recomand cu caldura o instalatie gpl..
p.s. totusi vezi de termostatul e in toate mintiile..
  • BMarcu

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2019

  • Mesaj Privat
poi termostatul ce rost are ca nu are timp sa deschida motorul nu ajunge la temperatura. eu ma gandeam la sondele lambda ...si anume prima dinainte de catalizator aia citeste gazele. prob e ca nu da nimic si masina o am de la fratele meu care nu sa plans niciodata de consum totul schimbat la timp si de calitate .....a inceput sa consume dupa ce sa dus bobina care a fost inlocuita bineinteles
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,457
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Dilema ta nu e o problema tehnica. Ar fi trebuit sa postezi la sectiunea Astra G.
De asemenea, daca cautai nitel, aflai ca iarna, drumuri scurte, urban, consumul mentionat de tine (~14%) e normal.
Insa, daca tu crezi ca ai suficiente informatii ca sa decretezi ca sonda lambda e busita, schimb-o...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR