Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe
  • sabau18

  • Mesaje scrise: 352
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Am pãțit un eveniment rutier și as dori sa întreb niște detali dacã se afla printre noi un procuror sau un judecãtor....
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,482
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Nu cred cã o sã ai succes...chiar dacã sunt, le este interzis prin lege sã ofere consultații. Cine crezi cã riscã?! Adreseazã-te unui avocat...sau pe forum, la modul general...ai fi mirat sã constați cã poți primi și pãreri pertinente...
  • sabau18

  • Mesaje scrise: 352
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Am înțeles....am vrut doar sa știu ce pedeapsa pot primi,pe scurt .....pentru fuga de la locul accidentului și vãtãmare corporalã,pe scurt...am dat cu spatele,lovit cetãțean rom,l-am împins vre’o 5 cm,nu l-am vãzut nici in oglinzi nici pe camera masalier și nici senzori nu l-au depistat,a vrut bani,i-am dat bani,și dupã 7zile a mers la spital și a declarat ca la lovit mașina.....el in prima faza sa plâns ca îl doare un pic piciorul,și și-a scos de la legist...20 de zile de îngrijiri medicale,cu ceva fisura la umãr....de atunci eu stau fãrã permis,si aștept sa vãd ce se va întâmpla,ați mai trecut careva prin așa ceva?am uitat sa specific ,dupã ce i-am dat bani a plecat bine merci...
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,482
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Ai pus-o bine! Cea mai mare greșealã cã ai negociat cu astfel de specimene! Trebuia urcat în mașinã, dus la investigații și anunțat poliția...dar astea nu te-ncãlzesc acum, dupã consumarea faptelor...
Dupã mine, basma curatã n-o sã scapi, o sã tragi ceva consecințe, penale și civile, dar astea rãmân la latitudinea judecãtorului, care are forme variate de pedepsire...dacã nu gãsești unu” dus, riști maxim o pedeapsã cu suspendare(presupunând cã nu ai cazier), altfel chiar mai puțin (sunt și alte forme mai ușoare...), dar ține mult și de procuror și de judecãtor...ai nevoie de un avocat bunicel...pe cale civilã, nu știu ce sã zic...
  • sabau18

  • Mesaje scrise: 352
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Da am pus-o ,și țiganul a apelat la ceva firma de recuperare de bani prin asigurare...
Skip ads

  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR