Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • code01011

  • Mesaje scrise: 102
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Insignia 2013 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Aug 2016

  • Mesaj Privat
Urmeaza sa imi schimb jantele de la masina din semnatura si ma gandeam sa cumpar ceva aftermarket, un design mai frumos. (am jante aliaj originale opel de 18 )

Problema este ca asta e prima oara cand fac asta la vreo masina si nu cunosc ce producatori sunt mai buni/mai putini buni. Nu as vrea sa iau ceva de proasta calitate si sa regret pe urma.

Aveti vreo recomandare? Pretul nu ar fi o problema, prefer sa iau ceva mai bun chiar daca platesc un premium.
  • epidaurus

  • Mesaje scrise: 262
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2018 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2018

  • Mesaj Privat
De ce nu incerci sa cauti si sa le vezi la reprezentantele Opel.
  • paul_fly

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2012

  • Mesaj Privat
Salut,
am jante pe 19' pentru vara din fabrica iar pentru iarna de 17'. Am avut pana anul trecut jante PLW care se potriveau doar cu inele de centrare.
Pe langa ca erau iesite putin in afara (aveau ET-ul 20), masina se murdarea foarte repede si foarte tare, iar la vulcanizare aveam intotdeauna probleme la inlocuit, nu aveau cheia potrivita. Cheile clasice de la pistolul de desfacut nu se potrivesc, e nevoie de o cheie speciala pe care majoritatea nu o au. Eu am rezolvat problema cu o cheie tubulara strunjita 2 mm pe exterior si un prelungitor. Am avut norocul ca nu s-a rupt ... !
In toamna am cumparat un set de jante originale de 17', second, de care sunt foarte multumit.
Recomand originale chiar daca nu sunt noi !

Ps: e vorba de jante de aliaj.
  • mariusz12

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2014 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2018

  • Mesaj Privat
Si eu recomand originale. Am 2 seturi pe 18 originale Opel (modele diferite) si sunt extraordinar de rezistente. Dupa 5 ani de zile (la gropile din Bucuresti) nu s-au strambat absolut deloc. Modelul in 13 spite il gasesti si pe emag daca esti dispus sa iei noi (fiind scumpe). Altfel cauta originale dar SH.

Jante aftermarket am mai folosit DEZENT pe alta masina si am fost multumut (dar nu se compara cu cele originale).
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR