Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • e_alin

  • Mesaje scrise: 346
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2015
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mai 2009

  • Mesaj Privat
stie careva cum se schimba o-ringul de la filtrul uscator din radiatorul de clima? pierd freon pe acolo si nu se baga nici un meserias sa schimbe o-ringul.
Skip ads

  • Isac DGP

  • Mesaje scrise: 107
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Feb 2010

  • Mesaj Privat
aceeasi problema am si eu....imi poti spune cum ai rezolvat problema? sau de unde ai gasit o-ring caut de cateva zile in Sibiu si nu gasesc. eu mi-am desfacut capacul acela si am ajuns la o-ringuri dar nu gasesc o-ringurile.
  • Andrei Constantin

  • Mesaje scrise: 203
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z13CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2011

  • Mesaj Privat
Nu vreau sa va suparati pe mine, DAR DC NU MERETI LA UN MECANIC, LA UN SERVICE SPECIALIZAT! NU CREDETI CA SUNT ANUMITE LUCRURI CE TREBUIE SA FIE FACUTE DE OAMENI CALIFICATI? Dc am un patent, ciocan, surubelnita si mai situ eu ce unealta, nu inseamna ca le pot face pe toate! PAREREA MEA, NU VA SUPARATI! CAT POATE SA INI IA LA UN SERVICE SA SCHIMBI ACEL O-RING?
  • z16xep

  • Mesaje scrise: 259
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2006 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2012

  • Mesaj Privat
Raspunsul mecanicilor va fi :- trebuie sa schimbati radiatorul de clima.Am patit si eu asta. Asa ca mi-am facut comanda la un magazin care se ocupa de simeringuri ,rulmenti, surburi si alte matanii, si a costat foarte putin. Incarcat cu freon si a functionat fara probleme.
Numai bine.
Skip ads

  • Andrei Constantin

  • Mesaje scrise: 203
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z13CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2011

  • Mesaj Privat
Ma bucur pt tine ca ai reusit sa iti rezolvi ptoblema, numai ca eu sunt de parere ca UNDE NU MA PRICEP, NU MA BAG! Dintr-o chestie aparent usoara poti provoca altele! De exemplu, se putea sa ti se intample cv la radiator si at trebuia sa iei altul, dar TU AI FOST NOROCOS! Bravo! Succes in continuare!
  • Isac DGP

  • Mesaje scrise: 107
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Feb 2010

  • Mesaj Privat
eu am fost la mecanic....si el mi-a dat jos capacul ala. In fine...ideea era de unde naiba pot comanda asa ceva pentru ca in Sibiu la niciun magazin nu am gasit asa ceva se uita la ea si zic "apai asta e mare"..... diam intr 2.5cm si grosime 25mm.
  • VN01SIG

  • Mesaje scrise: 186
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Salutare, am o zafira A 1.8 benzina si am aceeași problemã decat sa schimbe mecanicul acel oring, imi spune sa iau alt radiator, daca mai sunteti pe aici sau știți cum pot da jos acel filtru si unde se gaseste acel oring va rog sa lãsați un mesaj, multumesc anticipat de raspuns in ideea in care mai intra cineva pe forum si da O soluție,din lipsa de timp. O zi frumoasa!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR