Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • RRay

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Insignia 2014 A20DTE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2019

  • Mesaj Privat
Buna, caut de ceva vreme un suport pentru extinctor la opel insignia sports tourer. In momentul de fata il tin sub scaunul soferului dar la viraje mai mari sare de acolo... am tot cautat pe google dar nimic... multumesc anticipat.


MODEL: Opel Insignia Sports Tourer 2015
MOTOR: 2.0 140cp
Skip ads

  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,539
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Muta-l sub scaun pasager. Risti sa iti intre sub pedale.. Sunt stingatoare cu supurt din fabrica. Leaga suportul cu soricei de scheketul scaunului din dreapta ta. Daca e ok pune poze, sa copiez si eu pozitia☺️
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
ar trebui ca producatorii sa doteze din fabrica cu un asa suport undeva la indemana in zona din habitaclu accesibila rapid soferului sau pasagerului din fata...
  • RRay

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Insignia 2014 A20DTE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2019

  • Mesaj Privat
soricei? adica colierele alea de plastic? sau va referiti la velcro(scai/scartz Laughing )?
nu stiu daca in caz de ceva ar fi ok sa il leg cu soricei. daca nu am la indemana nimic cu ce sa ii tai?
cred ca ar fi mult mai ok sa il atasez cu niste benzi velcro ori acolo sub scaunul din fata al pasagerului ori sub bord in partea dreapta pe partile din plastic unde nu imi stric nici tapiteria aia sau ce este. o sa merg mai incolo la dedeman sau leroy sa vad ce gasesc.

acesta este extinctorul.



mikyboy a scris:ar trebui ca producatorii sa doteze din fabrica cu un asa suport undeva la indemana in zona din habitaclu accesibila rapid soferului sau pasagerului din fata...


aveti dreptate. sa stiti ca la unele modele mai noi de VW am vazut ca au un suport special pentru extinctor atasat de scaunul pasagerului din fata de unde poate fi scos foarte usor in caz de ceva.
Skip ads

  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,539
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Suportul stingatorului sa il legi cu soricei
  • RRay

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Insignia 2014 A20DTE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2019

  • Mesaj Privat
Nu am mai cautat nici un suport. M-am dus pana la leroy si mi-am luat benzi adezive cu velcro. Se gasesc la raionul de "feronerie" si 20 de lei a costat toata treaba. L-am fixat sub scaunul de pe partea dreapta din fata.




Asa arata. Sta bine acolo fixat si sprijint de maner. Nu incomodeaza deloc pasagerul. Scaunul poate fi dat in spate sau in fata fara probleme.
  • ciobysp

  • Mesaje scrise: 219
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jun 2014

  • Mesaj Privat
Arata bine, dar ce faci la un posibil accident(chiar și la viteza mica) și sa fie cineva pe scaunul din dreapta?
..... Probabilitatea unui accident e mai mare decât a unui incendiu...
... Pãrerea mea...
Drumuri bune și liniștite!
Cheers!
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,539
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Carcotas si eu..trebuia sa lipesti ariciul pe stingator..si nu mai aveai nevoie de altceva..ca ariciul adera bine la mocheta..Nu merge pus undeva sub torpedou? Incomodeaza la picioare?
  • RRay

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Insignia 2014 A20DTE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2019

  • Mesaj Privat
@ciobysp
il pot acesa usor si daca sta cineva pe scaun. eventual chiar si pasagerul il poate scoate de acolo cu usurinta.

@livcro
defapt aia am facut inainte)) dar nu mi sa parut ca avea prindere buna la mocheta de pe jos. am vrut initial sa il montez sub torbedou sau undeva intrun colt. dar m-am gandit ca extinctorul fiind si putin greu sa nu cada de acolo sau ca pasagerul din neantentie sa il loveasca cu picioarele si sa se desprinda cumva. normal daca dvs. aveti un extinctor mai mic este posibil sa il puneti si sub bord sau pe bucata aia de plastic intre bord si cutia de viteze. in rest mie mi se pare ok. m-am dat azi ceva cu masina si nu sa miscat de acolo.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR