Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel X
  3. Opel Grandland X
  • falexandru

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2019

  • Mesaj Privat
Pt un buget de 17500 plus remat, varianta enjoy 1.2 130CP ce optiuni considerati a fi cele mai ok ? Ce parere aveti de varianta de mai jos ? Ce ar merita sa modific, prefer sa astept 4 - 5 luni livrarea dar sa fac alegeri ok per optiuni.

Vopsea metalizatã, Argintiu Quartz - 530.00 €
Park and Go - 400.00 €
Oglinzi exterioare electrice, incalzite, in culoarea caroseriei
Asistent parcare, faþã ºi spate
Pachet Enjoy Plus - 750.00 €
Pachet lumini si vizibilitate: Oglindã retrovizoare electrocromatã, sensibilã la luminã, Comanda automatã a fasciculului farurilor, Control
automat al farurilor, Faruri si stergatoare automate
Volan piele cu ornament argintiu
Jaluzele gemuri spate (rulouri)
Climatizare electronicã dual zone
Sistem de alarmã: Douã chei pliabile, Claxon de alarmã cu auto-acþionare, Senzor de înclinare a autovehiculului, Senzor de detectare a miºcãrilor
în habitaclu Prizã 230 V
Pachet Iarnã 1 - 300.00 € Scaune faþã cu încãlzire Volan piele cu ornament argintiu
Volan încãlzit electric Comenzi sistem audio pe volan


MODEL: (Model) 0
  • cosmin_b

  • Mesaje scrise: 169
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Grandland X 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2018

  • Mesaj Privat
Salut! Eu am luat mașina la aprox acceasi bani cu ce ai tu. Enjoy + opțiuni:
- Enjoy plus - ok
- roata de rezerva-ok
- vopsea metalizata-ok
- grip control/intelligrip + jante de 18"- nu l.am folosit; nu pot spune daca merita sau nu. L.as pune in cantar cu altã opțiune dacã ar mai fi sa aleg iar.
- parbriz încãlzit -ok
- bare aluminiu pe plafon- nefolosite pânã acum pt transport; un moft, dar mie îmi plac și mã ajutã cand mai curat gãinațul de pe plafon; le.as alege iar.
Legat de Park and go, l-am avut în vedere, dar pânã la urmã am renunțat și am luat senzori (cadou dealer) pt spate. Sunt f ok senzorii și îmi dau seama cã sunt de mare ajutor. In fața m.am obișnuit cu mașina , dar inca nu aproximez sub 20 de cm.
Ce.mi pare rãu e cã n am pus e pachetul legat de portbagaj: lumina, posibilitate transport obiecte lungi , podea pe 2 niveluri. Cu lumina am o soluție cu lampa cu baterii,podeaua pe doua niveluri pt mine nu era un mare avantaj, oricum o țineam la nivelul de jos, dar cotiera spate/lãcașul pt obiecte lungi mi se pare un castig.

Cam atât îți pot spune eu.
Succes!
  • wud

  • Mesaje scrise: 210
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2015 B14XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Ar mai fi, dar cred ca iesi din buget
- cutia automata Aisin 8 trepte
- faruri LED
  • eLgin

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Grandland X 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jan 2019

  • Mesaj Privat
Parbriz incalzit, pentru perioada de iarna mi se pare un mare plus.
  • CBusuioc

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Apr 2019

  • Mesaj Privat
Eu am ales varianta automata, benzina, 130 CP.
Am adaugat:
Vopsea metalizata Gri Moonstone- mi se pare ca ofera masinii aspectul cel mai placut.
Tapiterie stofa/vinyl - pentru ca e altceva si arata bine.
Pachetul iarna 1 - scaune fata incalzite, volan piele incazit, ornament argintiu pe volan.
Pachet lumini si vizibilitate - faruri si stergatoare automate, controlul automat al farurilor, oglinda interioara electrocromata.
Pachet Park and Go - senzori parcare fata si spate, oglinzi exterioare incalzite si electrice.
Climatizare electronica dual zone
Priza 230V - foarte importanta pentru mine, sunt pescar...Smile
Pachet versatilitate- podeaua portbagajului se aliniaza cu banchetele rabatate, are compartiment de depozitare sub podea, lumina in portbagaj, cotiera centrala fata reglabila. Acest pachet iarasi imi este de foarte mare folos la pescuit, cu scaunele rabatate fac pat pentru noapte...Smile
Pachet Enjoy Appearance- acesta este pentru aspect. Am tinut ca masina sa arate intr-un anume fel. Contine: geamuri spate fumurii, ornamente cromate portiere sus, bara din spate cu imitatia celor 2 guri de evacuare gaze, etc.

Cost final pentru configuratia asta, cca 20 mii euro, cu tichet rabla deja achizitionat.
Mai bine de atat, nu gasesti altceva. Sigur, parerea mea...Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Opel X
  3. Opel Grandland X

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR