Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Mokka
  • VBuric

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2019

  • Mesaj Privat
Salut baieti ,
De cateva saptamani ma gandesc sa achizitionez un opel mokka sh de prin 2016 pe benzina 1.4 . Am citit mai toate topicurile de pe forumul asta si am vãzut o grãmadã de video pe youtube . Intrebarea mea este urmãtoare. Cat de inconfortabilã e masina deoarece in multe review -uri se precizeazã cã suspensia e cam prea moale si la denivelari mari se simte destul de rau . Am mers o data cu mokka ( pe bancheta din spate ) si din cate imi aduc aminte asta a fost si impresia mea de atunci dar neavând in plan sa imi cumpãr una nu prea mi-am batut capul . Dacã mi-as cumpara masina as folosi-o majoritar în oras si doar 6 luni pe an pt ca in restul timpului sunt plecat in voiaj dar Constanta are multe canalizari care pot fi enervante daca suspensia nu te ajuta si in cele 6 luni cat o conduc macar sa ma bucur de ea . Danke !


MODEL: Mokka
MOTOR: 1.4 turbo
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,481
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Salut, ceva e confuz, pe undeva...o suspensie moale nu poate fi inconfortabilã, decât în cazul în care e defectã.
Când pomenești de denivelãri mari, la ce te referi? La tranșee, șanțuri? Cã, din câte știu eu, Mokka e SUV, și nu mașinã all-terrain, deci nu e gânditã ptr așa ceva. Pe de altã parte, ptr circulat preponderent în oraș, mã îndoiesc cã Mokka, cu suspensie în stare bunã, nu face fațã onorabil chiar și ”canalizãrilor” din Constanța...poate e și piesa dintre scaun și volan...știi vorba aia ”Mândrã corabia, meșter carmaciul...”
  • VBuric

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2019

  • Mesaj Privat
Salut,
Singura data cand am mers cu Mokka (pe bancheta din spate ) mi s-au parut ca masina era destul de inconfortabilã cand trecea peste acele rosturi de îmbinare de la podurile de pe autostrada . Ok am masina stiu ca acele rosturi pot fi enervante si violente necontand tipul mașinii dar la Mokka parca mi sa parut mai rau . Poate o fi fost masina omului care ma dus cu probleme acum nu stiu....De asta si intreb.
Cand am zis de denivelari ,la acele rosturi si la gropile de zi cu zi din orașele noastre ma refer.
Ca Mokka face fata gropilor si denivelarilor sunt ferm convins dar întrebarea mea e cat de confortabil.
  • 195417

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Mokka 2015 A17DTS
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Eu am Mokka 1,7 diesel. Are suspensia putin rigida,ruland pe drumuri de tara neasfaltate.In rest pe drumuri normale se comporta bine.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Mokka

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR