Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina
  • sharky384

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2019 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2019

  • Mesaj Privat
Bunã ziua. Sunt posesorul unui autoturism Astra 1.4 turbo fabricație 2019 de aproximativ o lunã. Mașina este stabilã și placutã la condus. Mulțumesc pentru mesajele postate de toți pe forum pânã in prezent fiind de mare ajutor în alegerea acestui Opel. Având in vedere cã atunci când e nouã dai importanțã oricãrui sunet suspect am observat si la mine un sunet mai ciudat. Daca mã puteți ajuta vã rog cu o pãrere. Când apãs frâna pentru a opri la semafor de exemplu se aude un ticãit ca de releu de undeva de la mijlocul bordului. Cu cât apas frâna mai tare parcã ticãitul se repetã mai repede, face mai des, înainte ca mașina sã se opreascã. Sunetul se aude când apãs frana la vitezã micã. Am sesizat când am condus mașina farã muzicã si cu geamurile închise chiar de la iesirea din reprezentanțã. La denivelãri nu face deloc. De ce oare face doar când apãs frâna la vitezã micã și de ce ticãitul incepe mai des chiar când apãs mai tare sã opresc de tot? Vroiam sã vã întreb dacã ați remarcat acest sunet la autoturismele dvs.? În bord nu apare nicio eroare. Mulțumesc. Sã aveți o zi frumoasã..


MODEL: Astra 2019
MOTOR: B14NET
  • sharky384

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2019 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2019

  • Mesaj Privat
Bunã seara. Aveți idee oare când apãs frâna ce piesã ar putea sã facã acel click? Mã gândeam la vreun releu.. sau poate cã sunetul nu vine din bord ci de sub capotã, de la motor...
  • sharky384

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2019 B14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2019

  • Mesaj Privat
Am rezolvat cu sunetul respectiv. Era cauzat de motorașul de recirculare a aerului care nu funcționa cum trebuie. Numai bine.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR