Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • farte

  • Mesaje scrise: 114
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Kadett 1990 16SV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Dragi colegi forumisti mi-e cam jena sa va rog,dar careva dintre voi nu aveti ceva cunostinte,prieteni,care ma-r putea ajuta cu un loc de munca in Maramures sau jud. limitrofe??(fara carte de munca)Am fost disponibilizat din minerit si aici in Baia-Mare e jale cu loc. de munca (mai ales fara carte de munca)
In anul 2002 am avut un accident de munca(mi-a trecut un vagonet de mina plin cu minereu peste mana) si am stat pe conc. medical 6 luni,iar acum la disponibilizare am costatat cu stupoare ca aceea perioada nu imi este considerata vechime.Asa ca pana in septembrie nu iau nici un ban.
Am 38 de ani,permis B,studii superioare.
Pt. moderatori: scuze daca am postat gresit.
Skip ads

  • sabothor

  • Mesaje scrise: 403
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Nu vreau sa crezi ca o zic la misto, dar te rog sa ma crezi ca pe mine m-ai impresionat enorm. Chiar daca nu ai posibilitati materiale intensive, ai o tarie de caracter si un curaj nemaintalnit de a lupta cu viata. Iti dau cuvantul meu de onoare ca daca erai din Bucuresti faceam pe dracu in parte si tot iti gaseam ceva de lucru (chiar si la negru)

Nu am scris acesc mesaj ca sa impresionez pe cineva, dar probabil omul asta chiar are o situatie mai dificila si nu mi-e rusine sa recunosc ca m-a impresionat.

DACA EXISTA CINEVA DIN ZONA DE NORD CARE AR AVEA O POSIBILITATE SA II OFERE UN MOD DE A CASTIGA UN BAN CINSTIT, SA-L CONTACTEZE FARA EZITARI. NU-L CUNOSC PERSONAL DAR CHIAR M-A IMPRESIONAT!

Te rog incearca si site-urile de specialitate pentru ocuparea fortei de munca. Poate cine stie ..

BAFTA MULTA SI ITI DORESC MULT SUCCES !!!

Cu deosebita stima pentru oameni ca tine,

Adrian aka Sabothor
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
farte, pune aici si domeniile pe care ai abilitati, ar fi mai usor sa vedem de ceva post
  • farte

  • Mesaje scrise: 114
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Kadett 1990 16SV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Acum 20 ani cand am intrat la facultatea de Mine, am pariat pe "un cal necastigator" asa ca in afara de minerit nu am facut altceva.In afara faptului ca am permis de conducere,as putea presta ceva ca sofer la vreo firma de distibutie,ceva mesagerie rapida dar dupa cum am spus nu prea vrea nimeni sa te ia fara carte de munca(toti patronii spun ca-s amenzile mari,si eu ii cred)
Sunt dispus sa plec si afara,dar daca nu cunosti pe nimeni,e foarte greu.
Skip ads

  • pufulet

  • Mesaje scrise: 303
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2006

  • Mesaj Privat
pan la urma sa inteleg ca vrei sa te angajezi, dar fara carte de munca? sau spui ca nimeni nu ofera carte de munca?
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
pai el mai trebuie sa stea (oficial) "pe bara" 6 luni, ca sa poata sa ia salariile compensatorii de la mina. Adica cartea de munca sa ii fie la mina pana in septembrie. In concluzie, pe om il intereseaza sa lucreze fara cartea de munca pana in septembrie, ca sa aiba vechimea necesara pentru disponibilzare de la mina, si sa aiba si ce manca pana atunci.

Farte, am priceput bine?

A propos, in constructii ai incercat? ca acolo nu cred ca se dau in vant sa te ia cu cm...
Stau si ma gandesc, soferie... ia-ti gandul. Umbli cu masina firmei, esti expus, te opreste politia, si-o ia firma pe cocoasa de nu se vede daca aprofundeaza baietii si vad ca nu ai cm. Trebuie sa te gandesti la un job care nu te expune publicului larg, de aceea sugeram constructii, daca ai mana, si daca situatia fizica iti permite (ziceai ca ai avut accident in mina, nu cred ca ai stat in concediu medical 6 luni pentru o simpla julitura, acuma tu stii daca ai putea sa prestezi pe santier).
  • chihuahua

  • Mesaje scrise: 159
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2007

  • Mesaj Privat
@farte verifica pm si multa bafta... ne tii la curent. sa dea Domnul sa fie cu "noroc bun"...

...enjoy!
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
In anul 2002 am avut un accident de munca(mi-a trecut un vagonet de mina plin cu minereu peste mana) si am stat pe conc. medical 6 luni,iar acum la disponibilizare am costatat cu stupoare ca aceea perioada nu imi este considerata vechime
Cred ca ar fi indicat sa consulti un avocat, nu mi se pare normal sa nu fie trecut la vechime. Armata se trece si ca te distrugi din cauza lor nu ? Vezi ca era unul pe forum...
Mult succes,
Dan
Skip ads

  • b28cxh

  • Mesaje scrise: 396
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1992 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2006

  • Mesaj Privat
pacat ca nu esti din bucuresti..chiar faceam niste angajari pentru un magazin pe care il deschid. Iti urez mult succes.
  • chihuahua

  • Mesaje scrise: 159
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jan 2007

  • Mesaj Privat
@farte: nu ai mai dat nici un semn de viata. ai pm si astept un feed-back.
sa dea Domnul sa fii in Gherta si sa rezolvi.

...enjoy!
  • farte

  • Mesaje scrise: 114
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Kadett 1990 16SV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Pt. colegii din Bucuresti,mai ales cei din sect.1.
In acest topic am cerut ajut. in gasirea unui job. Ei bine, dupa lungi asteptari si cautari,am gasit o firma din Bucuresti care a dat un anunt in ziarul local (Baia-Mare) cum ca ar duce la munca in Croatia mineri.Am sunat si am vb. cu o dra. care foarte amabila mi-a trimis un maill cu necesarul actelor,eu urmand sa le trimit azi.
Tocmai pt. asta v-am cerut ajut. celor din capitala(sect.1) daca sunteti amabili si in limita timpului disponibil sa "aruncati" un ochi daca firma exista,daca nu cumva este o CP,sau mai rau sa fie niste tepari(sa mai vazut!!!)
Adresa firmei:UNIVERSAL EUROFINANCE SRL.
Bucuresti,str.Baiculesti,nr.9,bl.A1,sc.B,ap.42,sect.1
administrator dl.NICULAE ANTONIO
Cu multumirile de rigoare!!!
  • ktapet

  • Mesaje scrise: 485
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Zafira 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2005

  • Mesaj Privat
poate ca ai facut si tu chestia asta, daca nu iata inf despre ei de pe situl ministerului de finante:
http://www.mfinante.ro/contribuabili/link.jsp?body=/cod.do?cod='16349784'

am incercat linkul si nu merge dar intri pe mfinante.ro si dai cautare dupa numele lor sau dupa codul fiscal:16349784

acum merge
pentru link-uri mai complexe folositi butonul "Insert URL"
editat de maiandrei

Skip ads

  • ovidium

  • Mesaje scrise: 1,016
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jan 2006

  • Mesaj Privat
http://www.mfinante.ro/cont...d.do?cod=16349784

Merge link-ul, numa ca fara ghilimele la nr. de inreg.
  • farte

  • Mesaje scrise: 114
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Kadett 1990 16SV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Merci Ovidium & Ktapet, vad ca firma este inregistrata la Min. de Finante!!!
S-ar putea sa am bafta.
  • l_stoian79

  • Mesaje scrise: 602
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2006

  • Mesaj Privat
farte a scris:Merci Ovidium & Ktapet, vad ca firma este inregistrata la Min. de Finante!!!
S-ar putea sa am bafta.



firma este inregistrata in 15-apr-2004

cu toate acestea nu are nici un bilant inregistrat, ceea ce poate insemna una din variantele:
- nu a depus bilanturile -> firma inactiva
- nu a depus bilanturile -> evaziune fiscala
- e de kk site-ul de la mfinante

din cele 3 variante de mai sus, tind sa cred ca e una dintre primele.
Motiv: incearca link-ul de pe MFinante ... si daca mergi jos si alegi ultimul bilant, ti-l va afisa...ceea ce inseamna ca site-ul functioneaza, daca are date.
Probabil ori nu si-a depus bilantul (serviciul contabilitate este pe nicaeri, sau evaziune fiscala, sau nu vor sa se vada anumite informatii, etc... oricum sunt pasibili de amenzi mari pe chestia asta) ori nu au activitate, dar nu apar nici pe lista persoanelor juridice inactive (teoretic ar trebui sa aiba activitate).

oricum, firma este inregistrata ca microintreprindere, fiindca plateste impozit pe profit. Inseamna ca are maxim 9 angajati.

parerea mea este sa ai grija cu firma asta. poate colegii din bucuresti pot sa face o vizita la firma respectiva si sa afle mai multe detalii, sau eventual suna-i si intreaba-i de ce pe site-ul mfinante nu apar informatii despre ei?

mai mult nu pot sa te ajut.

Liviu
  • l_stoian79

  • Mesaje scrise: 602
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Mai 2006

  • Mesaj Privat
am intrebat-o pe nevasta-mea care e faza cu bilanturile (e Dir Economic ) si a raspuns asa:

firma respectiva nu apare cum ca si-ar fi depus bilanturile nici la MFinante nici la Registrul Comertului, si exista o lege care lichideaza firma daca nu are astea depuse.

deci la Mfinante:
link MFinante

la Registrul Comertului:
link RegComertului


ceva nu miroase bine. bafta!
  • ktapet

  • Mesaje scrise: 485
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Zafira 2007 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2005

  • Mesaj Privat
farte pune si tu nr. ala de tel din ziar aici sa-i sunam sa vedem ce le poate pielea
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Str Baiculesti e in Bucurestii Noi/Pajura (hm... )



Vad ca firma are sediul intr-un apartament... dar sa zicem ca asta nu e un criteriu...
iar din cele 2 anunturi de pe site nu au la contact decit tel. mobile.(hm...)




apare si la exportatori... hm...
(aici: http://forestry.fordaq.com/...p;allresults=true)


Ultima modificare facuta de zafirul la Vin 23 Mar, 2007 2:09 pm
  • farte

  • Mesaje scrise: 114
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Kadett 1990 16SV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Telef.:0723792995
Adresa de maill: irisdumitru@yahoo.com
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
se pare ca daca mergi pe mana lor o sa ajung la stirile de la ProTV, si o sa facem cheta sa te repatriem?
Cu pm-ul lui @chihuahua nu ai rezolvat nika?
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR