Ai uitat parola?

• hate_opel

• Mesaje scrise: 1
  • Masina: Crossland X din 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat in: 27 Mai 2019

• Garaj Mesaj Privat
Buna seara!

M.am gandit sa scriu in ideea de a informa potentialii doritori de Opel Crossland x despre posibilele surprize neplăcute de care le pot intampina din partea Opel. Am achizitionat un Opel Crossland X in noiembrie 2018. Masina mea este de 2 luni in service si pana acum am fost cu masina in 3 reprezentante de cel putin 7 ori. Sunt "norocosul" posesor al unei masini care are cateva defecte din fabricatie pentru care Surpriza: nu au gasit nici pana acum rezolvarea. Mai exact: problema la partea electrica de luminozitate, adica masina face ca o instalatie de pom de Craciun si in acelasi timp si farurile. Pe langa aceasta principala problema au mai fost si probleme la incalzirea in scaune. Cert este ca nici pana acum Opel nu poate sa imi rezolve problema ( considerand ca nu este o problema majora ce imi pune viata in pericol), nu imi poate inlocui masina deoarece nu mai fabrica Opel Crossland x cutie automata benzina ( de buna ce e) si nici nu doreste sa imi restituie banii. Acum nu pot decat sa astept suport din partea Anpc sau sa apelez in instanta.
Marr grija de achizitionati!

MODEL: Crossland X 2018
  • acidutu

• Mesaje scrise: 96
  • Masina: Crossland X din 2018
  • Cont inregistrat in: 28 Sep 2007

• Garaj Mesaj Privat
Nu va lăsați, solicitați sa va dea in schimb alta mașina noua, la valoarea aceea, eventual sa plătiți diferenta.
Faceți plangere la toate instituțiile acreditate, poate va ajuta.
Succes !
  • ews

• Mesaje scrise: 26
  • Masina: Crossland X din 2019
  • Cont inregistrat in: 11 Mar 2019

• Garaj Mesaj Privat
Nimic nou din partea Opel. Am scris pe aici despre zgomotele cutiei de viteze, si refuzul Opel de a face ceva in acest sens. Zgomotele sunt considerate normale si nu vor interveni decat daca survine un defect major. Adica daca se rupe ceva in cutie si raman pe drumuri. Sper sa nu se intample cand sunt intr-o depasire.
  • kopoola

• Mesaje scrise: 9
  • Masina: Corsa . din 2016
  • Cont inregistrat in: 19 Aug 2017

• Garaj Mesaj Privat
Probleme la.crossland -ul meu :
* direcția trage dreapta ( de noua );
* discuri frână spate, la 5000 km uzura accentuată.
* la ralanti, motorul are un gajait, când apăs ambreiajul zgomotul dispre.
Am semnalat aceste defecțiuni la service. Ei spun ca totul este ok.
Offf....
  • wud

• Mesaje scrise: 183
  • Masina: Corsa B14XEL din 2015
  • Cont inregistrat in: 15 Jul 2007

• Garaj Mesaj Privat
Pentru problema cu directia incearca la Radacini Vitan o resoftare calculator directie + resetare unghi volan + recalibrare senzor cuplu coloana directie.
  • ews

• Mesaje scrise: 26
  • Masina: Crossland X din 2019
  • Cont inregistrat in: 11 Mar 2019

• Garaj Mesaj Privat
hate_opel a scris:Buna seara!

M.am gandit sa scriu in ideea de a informa potentialii doritori de Opel Crossland x despre posibilele surprize neplăcute de care le pot intampina din partea Opel. Am achizitionat un Opel Crossland X in noiembrie 2018. Masina mea este de 2 luni in service si pana acum am fost cu masina in 3 reprezentante de cel putin 7 ori. Sunt "norocosul" posesor al unei masini care are cateva defecte din fabricatie pentru care Surpriza: nu au gasit nici pana acum rezolvarea. Mai exact: problema la partea electrica de luminozitate, adica masina face ca o instalatie de pom de Craciun si in acelasi timp si farurile. Pe langa aceasta principala problema au mai fost si probleme la incalzirea in scaune. Cert este ca nici pana acum Opel nu poate sa imi rezolve problema ( considerand ca nu este o problema majora ce imi pune viata in pericol), nu imi poate inlocui masina deoarece nu mai fabrica Opel Crossland x cutie automata benzina ( de buna ce e) si nici nu doreste sa imi restituie banii. Acum nu pot decat sa astept suport din partea Anpc sau sa apelez in instanta.
Marr grija de achizitionati!

MODEL: Crossland X 2018

Se pare ca i-au dat de capat problemei de care spui (cu farurile si iluminarea bordului) si acum exista o circulara pe toata tara. Din auzite ar fi o eroare de montare a senzorului de ploaie si lumina de pe parbriz (de la 1 la cativa mm deplasare de la centru) si asta cauzeaza comportamentul respectiv. Mergi din nou la service.

Intra si tu in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Solutii la probleme tehnice
check Mai putine reclame
check Intalniri locale
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata