Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina
  • Bubububu

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 A18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2019

  • Mesaj Privat
Va salut! Am o problema cu masina mea, Opel insignia 1.8, benzina. Totul a început dupã ce am alimentat, am mers 50 de metri,check engine a apãrut în bord si a scãzut turatia motorului pana s-a oprit. În mers, uneori da în nas ca si cum ar fi gunoi pe undeva apoi îsi revine sau moare motorul. La service au spus ca este de la benzina proasta, au resetat eroarea. Dar dupã câteva zile martorul a apãrut din nou, cu aceleasi simptome. Din nou la service. Sondele lamda.... Le-am schimbat. Dar aceeasi problema. În plus, la test, erorile nu au mai putut fi sterse.Am fãcut si o poza erorilor respective. Aveti idee ce ar putea fi?
PS. De când am martorul în bord, dupã ce alimentez, scade turatia motorului pânã moare. De fiecare data
!


MODEL: Insignia 2011
MOTOR: A18XER
Skip ads

  • Acidutzu

  • Mesaje scrise: 365
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2004 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2015

  • Mesaj Privat
Banuiesc ca de la benzina proasta ti-a "omorat" sonda lambda. Incearca sa pui (de proba) o alta sonda de la un coleg cu masina asemanatoare cu a ta. Sau macar incearca sa o dai jos si sa o cureti, desi nu stiu daca rezolvi ceva.
  • Bubububu

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 A18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2019

  • Mesaj Privat
Problema a rãmas și dupã schimbarea ambelor sonde. Plus ca dupã schimbarea lor, erorile nu au mai putut fi sterse
  • Bubububu

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 A18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2019

  • Mesaj Privat
Cineva mi-a recomandat sa merg la Opel, pentru o regenerare. Asta voi face! Ma poate lãmuri cineva ce înseamnã regenerarea?
Skip ads

  • big_electro61

  • Mesaje scrise: 4,493
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Doamne,mare e gradina ta...! Cauta meseriasi sa-ti rezolve o problema relativ simpla...,iar despre faptul ca vrei sa faci o regenerare,chiar daca nu stii ce reprezinta operatiunea...,spune totul despre dumneata ca persoana!Cu scuzele de rigoare,dar asta e parerea mea!
  • Bubububu

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 A18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2019

  • Mesaj Privat
Am spus ca ma voi duce la un service Opel! Nu vroiam sa fac eu regenerarea respectiva!
  • lupan bogdan

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2004 Z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mar 2016

  • Mesaj Privat
Bunã se face regenerare la ce? Au masinile Opel benzinare DPF? Hai ca primul tester ți-a dat cu virgulã... ar trebuii sa il pui pe "meserias" sa plateasca el sondele alea... reprezentanta poate te ajuta... aia in caz ca mai exista mesteri priceputi pe acolo care mai si citesc... nu numai sa ia banii...
  • Bubububu

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 A18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2019

  • Mesaj Privat
În orice caz,, m-am cam saturat de "meseriasi". Ridica din umeri, îsi dau cu pãrerea si cam atât... Am fãcut programare la reprezentata.
  • big_electro61

  • Mesaje scrise: 4,493
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Meseriasii buni,trebuie cautati si gasiti! Posibil sa fie si in anumite reprezentante,meseriasi buni...,vom vedea rezultatele!
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR