Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Cum sa ... ?
  • RRay

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Insignia 2014 A20DTE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2019

  • Mesaj Privat
Va rog nu radeti prea tare Embarassed )) dar am facut pana pentru prima data de cand conduc si nu stiu ce trebuie sa fac. Azi dimineata cand am mers la masina mi-a indicat computerul de bord ca am presiunea scazuta pe roata din spate dreapta(150psi avea din 268-272 normal). M-am dus sa ma uit si am ditamai surubu cu saiba infipt in roata. Nu stiu de unde dracului Mad l-am prins ca nu obijnuiesc sa merg cu masina pe orice coclaie.. circul decat prin oras cu ea. Am mers foarte incet pana la un peco si am rugat un angajat de acolo sa umfle roata... dar nu cred ca ma tine pana la dimineata Crying or Very sad .
Mentionez ca nu am roata de rezerva sau alt cauciuc de schimb. Ce trebuie sa fac in cazul asta? Se mai poate repara cauciucul sau trebuie sa imi cumpar altul? Si cat costa distractia?

Conduc un Opel Insignia Sports Tourer din 2014



Multumesc anticipat!
  • svasile

  • Mesaje scrise: 1,693
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Astra 2006 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2014

  • Mesaj Privat
Mergi la vulcanizare, cel de acolo iti va spune daca il poate petici. Daca surubul nu este gros (banuiesc ca este holsurub de tabla) se poate petici.
  • RRay

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Insignia 2014 A20DTE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2019

  • Mesaj Privat
Am fost acum dimineata si am rezolvat(sper). Au pus petic si au reumflato la loc. Sper sa tina Mr. Green . Amenda 20 de lei. Era un ditamai surubu Mad .
  • svasile

  • Mesaje scrise: 1,693
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Astra 2006 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2014

  • Mesaj Privat
Stai linistit tine, stiu cei de la vulcanizare ce au de facut.
Skip ads

  1. Home
  2. Cum sa ... ?

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR