Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • tadragos

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 1.9
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2018

  • Mesaj Privat
Am incercat sa scot capacul sa ajung la boxe (fata), dar nu am reusit. Nici nu am fortat ca nu se stie. Deci cum se scoate capacul din poza?

Mai fasaie boxele si de asta vreau sa ajung la ele. In caz ca trebuie schimbate care sunt caracteristicile pe care trebuie sa le caut la noile boxe?

Multumesc






MODEL: Vectra 2008
MOTOR: 1.9
Skip ads

  • voinea dragos

  • Mesaje scrise: 38
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jul 2012

  • Mesaj Privat
Trebuie sa dai fata de usa jos.daca pui aftermarket masura e 16.5 si iti trebuie inele adaptoare
  • dan costea

  • Mesaje scrise: 381
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2008 x14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Nu mai trage de capacele de la boxe.O sa le rupi pana la final si dupa ceea trebuie sa improvizezi ceva ca sa le pui la loc.
  • deleted-113970

  • Mesaje scrise: 137
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Nov 2016

  • Mesaj Privat
Buna, ele mai fasaie la contact imperfect. Poti deschide usa, fara cheie in contact si sa verifici sau sa dai cu spray de contacte sau chiar de frane in mufa care este conectata in usa. In principal, ca sa eviti problemele, lasi masina fara baterie cam un minut, apoi desfaci mufa si o spray-ezi bine, si o conectezi/deconectezi de cateva ori. Este un prim pas. Apoi, daca persista, poti sa desfaci si fata de usa, ca sa cauti mai departe papucii care au oxidat in conectica difuzorului... Condens, gropi, poate chiar s-a rupt cablajul elastic dintre difuzor si conectica lui... iar atunci il lipesti sau schimbi difuzorul... Succes! Si revino cu ce ai reusit sa faci!
Skip ads

  • tadragos

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 1.9
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2018

  • Mesaj Privat
@dan costea - acum am inteles ca ce am pus in poza este doar de forma totul fiind dintr-o bucata.

@Volodin69 - chiar asa fac. Cateodata fasaie, cateodata nu. Tot fac de ceva timp asa, acum mai mult ca mergand si cu geamurile deschise dau muzica mai tare si la bass ...
O sa incerc ce mi-ai zis tu, mai ales ca tot asa mi-am facut si butonul de AC (apasam si nu mergea).
Presupun ca trebuie spray de contacte, nu WD-40. Smile
  • deleted-113970

  • Mesaje scrise: 137
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Nov 2016

  • Mesaj Privat
Din ce am testat, spray-ul de contacte lasa un reziduu albicios. Am gasit spray-ul de frane de la TRW, in recipient rosu si asta degreseaza, curata oxidul si nu lasa acea pelicula alba...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR