Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia B
  • draculica

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2014

  • Mesaj Privat
Am o Insignia B (cu Navi 900 Intellilink) de doar 2 luni si de la inceput nu a mers cum trebuie Android Auto. Se deconecteaza aleator, cateodata de 10 ori in 3 minute, alta data merge si 3-4 ore. Am incercat cu mai multe cabluri, inclusiv cu cel care a venit in cutia telefonului. Este vorba de un Samsung S8 Plus. Am incercat si cu telefonul sotiei, Samsung S7 Edge, la fel face. Am pus telefonul meu pe 3 masini diferite: Alfa Romeo Giulia, Honda Civic, VW Golf si pe toate 3 functioneaza ok. Am fost la dealer si mi-ai zis ca orificial Android Auto nu e suportat in Romania si nu au ce face.

A mai avut cineva aceasta problema ? Si daca da, cum a rezolvat-o ?

Multumesc anticipat.


MODEL: Insignia B 2019
MOTOR: 1.6 200CP
  • ANan

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 XFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2017

  • Mesaj Privat
Salut eu am AA pus pe US(tot telefonul inclusiv playstore-ul) si nu am nici o problema ! Telefon un Huawei P10 Plus (care nicimacar oficial nu e supportat de AA).
  • CLD_PH

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Insignia 2017 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2018

  • Mesaj Privat
Salut,
Si eu am avut probleme la inceput cu Android Auto si antichitatea mea de LG G4, dar de cateva luni se conecteaza aproape fara incidente. In cazul meu a trebuit sa modific in telefon setarile legate de modul de conectare la alte dispozitive prin USB (MTP, PTP si mai sunt vreo 2-3). Daca selectez modul de conectare MIDI totul e OK, daca incerc alt mod, pur si simplu tel. nu se conecteaza la displayul masinii. Chiar si acum, nu tot ce tine de Android Auto functioneaza chiar ca la carte, dar de cele mai multe ori functioneaza ok (eu folosesc deezer pt muzica si waze pentru militie). Verific ocazional daca mai e vreun update pt. AA, si cam atat. Cablul care se conecteaza la mufa usb din cotiera nu e cel original, dar e de calitate (am verificat si cu un cablu mai ieftin/prost si intr-adevar nu functioneaza, deci nu e vrajeala sa ai cablu bun).
Sper sa te ajute si pe tine.
  • victor.pana80

  • Mesaje scrise: 103
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra OPC 2013 A20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jul 2014

  • Mesaj Privat
se poate ca problema sa fie de la mufele usb. la mine una face figuri, cealalta nu face.. conectica....le-am spus la dealer, au zis ca se rezolva pe garantie, ca au mai avut cazuri.
  • CLD_PH

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Insignia 2017 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2018

  • Mesaj Privat
Pentru Android Auto / Apple CarPlay nu se foloseste decat mufa din cotiera.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia B

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR