Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • R3185

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Vectra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2019

  • Mesaj Privat
Salut am cateva intrebari si sper sa imi rspundeti cat mai detaliat. Detin un opel vectra b 1997 si vreau sa ii aplic modificari majore prima fiind swap la motor doresc sa ii pun un motor z20let de pe un bertone si ma intereseaza dac pot sa il pun ma refer daca are loc si daca pot sa il omologhez asta e cel mai important vreau ca atunci cand sunt oprit sa le dau in nas cu omologarea si daca puteti sa imi recomandati si un service bun unde pot face modificãrile mai poi doresc sa schimb farurile si triplele am gasit nsite faruri angel eyes cu xenon care arata demential si sa imi spuneti daca se poate omologa si aceste modificari aduse farurilor alta modificare ce vreau sa o fac sunt jantele am auzit ca nu poti omologa jante mai mari decat cele mai mari folosite de fabricant asa ca va intreb care sunt cele mai mari folosite de opel pentru modelul meu iar in ultimul rand ultima modificare care ar putea pune bete in roate este cuoarea daca eu am un albastru inchis si vreau sa o colantez într-un albastru foarte deschis perlat trebuie sa schimb culoarea din carte teoretic este tot albastru nu schimb culoarea ci nuanta cam atat la exterior mai vreau si o evacuare insa cu asta cred ca ma descurc si cu modificãrile din interior va multumesc anticipat!
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,491
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Culoarea este albastru. Nuanțele nu conteazã, deci nu intereseazã pe nimeni.
Jante: 7Jx17 cu prindere 5x.
Tehnic și legal nu poți omologa faruri cu xenon fãrã spãlãtor de faruri și autoleveling.
Fizic poți monta (aproape ori)ce motor vrei tu....dar sigur ai banii necesari sã plãtești toate modificãrile(nu puține) într-un service serios și sã obții și omologare? Ieși (mult) mai ieftin sã-ți cumperi un Opel cu motorizarea respectivã și ești și legal.


Ultima modificare facuta de bibu16v la Vin 28 Jun, 2019 4:21 pm
  • R3185

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Vectra 1997
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2019

  • Mesaj Privat
Banii nu reprezinta o problema sincer vreau sa modific aceasta masina fiindca e prima mea masina si o am de la tatal meu care nu mai este si imi doresc sa o fac exact cum și-ar fi dorit si el sa o aiba deci daca cunosti un service bun ce se ocupa cu modificari de opel te rog sa il recomanzi.
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,491
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Stricã o întrebare la Bertone Garage din București...
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR