Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa D
  • ACRadu

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Corsa 2007 z13dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2018

  • Mesaj Privat
Vreau sa înlocuiesc bcm pt a monta cruise control.am luat altul care zice ca suporta dar la acela nou lipseste locașul pt mufa incercuita,nu stiu daca este doar un capac sau lipseste mufa.pt ce este mufa aceea?afecteazã cu ceva pe cel nou?


MODEL: Corsa 2007
MOTOR: z13dtj
Skip ads

  • marius3113

  • Mesaje scrise: 218
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2007 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Apr 2016

  • Mesaj Privat
Asa ar trebui sã arate bcm ,cã si serie pentru sa iti suporte proiectoare cruise control etc...
  • ACRadu

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Corsa 2007 z13dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2018

  • Mesaj Privat
Eu am cumpãrat unul sh si zice ca ar suporta tot dar nu are mufa aceea rotundã(cea deasupra degetului tau de langa eticheta).Eu o am pe bcm de pe masina dar nu stiu ce face.este cel din poza cel nou.
  • ACRadu

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Corsa 2007 z13dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2018

  • Mesaj Privat
marius3113 a scris:Asa ar trebui sã arate bcm ,cã si serie pentru sa iti suporte proiectoare cruise control etc...


Eu am cumpãrat unul sh si zice ca ar suporta tot dar nu are mufa aceea rotundã(cea deasupra degetului tau de langa eticheta).Eu o am pe bcm de pe masina dar nu stiu ce face.este cel din poza cel nou. 
Skip ads

  • marius3113

  • Mesaje scrise: 218
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2007 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Apr 2016

  • Mesaj Privat
Ar fi doar pentru antena de la radio, asa e la mine , nu am incercat dar asa arata si mufa de la radio cd, stiu ca am scos ca sa înlocuiesc becurile arse de la panoul de aer conditionat din bord n
, nu mai luminau butoanele de reglaj trepte de ventilare. Eu ti-am dat exemplu cum r la mine , nu te sfãtuiesc sã îl montez poate are ceva in minus si ceva in plus ca si in exemplu aceea mufa lipsa.
Faci cum doresti dar sa nu te trezesti ca iar nu iti merge ceva pe masina.
Succes!
  • ACRadu

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Corsa 2007 z13dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2018

  • Mesaj Privat
Eu am montat maneta de cc si cand sa o activez nu mergea activatã pt ca nu suporta bcm,asa a zis bãiatul care mia facut lucrarea si a zis sa caut un bcm de pe o masina cu proiectoare ca sigur suporta si cc
  • ACRadu

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Corsa 2007 z13dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2018

  • Mesaj Privat
marius3113 a scris:Ar fi doar pentru antena de la radio, asa e la mine , nu am incercat dar asa arata si mufa de la radio cd, stiu ca am scos ca sa înlocuiesc becurile arse de la panoul de aer conditionat din bord n
, nu mai luminau butoanele de reglaj trepte de ventilare. Eu ti-am dat exemplu cum r la mine , nu te sfãtuiesc sã îl montez poate are ceva in minus si ceva in plus ca si in exemplu aceea mufa lipsa.
Faci cum doresti dar sa nu te trezesti ca iar nu iti merge ceva pe masina.
Succes!



25 mesajedin 06 Aug 2018Locatie: Ilfov

Astazi - 05:09 pm

 Edit 

Eu am montat maneta de cc si cand sa o activez nu mergea activatã pt ca nu suporta bcm,asa a zis bãiatul care mia facut lucrarea si a zis sa caut un bcm de pe o masina cu proiectoare ca sigur suporta si cc 
  • marius3113

  • Mesaje scrise: 218
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2007 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Apr 2016

  • Mesaj Privat
Uite iti dau un sfat si o recomandare, cauta userul Iulian 1971 , aici pe forum , eu am avut probleme cu șobolanii si mi-a distrus calculatorul masini , am crezut ca si bcm sa ars , a venit bãiatul a încercat sã îmi facã rost de bcm dar era bun ca a pus testerul pe masina si iti spun ca se pregãtise si cu bcm sa mi-l înlocuiascã, se pricepe . Si m-a sfãtuit sã caut problema pana am gasit-o. Sã îi dai PM poate iti raspunde, si faceti schimb de tel. Poate te rezolva si cu bcm compatibil cu masina ta.
  • AFlorianDaniel

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Oct 2017

  • Mesaj Privat
salutare. am si eu o problema cu un opel vectra c 1.8 2002 nu imi mai functioneaza farurile de la buton,semnalizarile si avariiile panoul de la a.c,deschiderea porbagaj si inchiderea la usi...ce poate fi?multumesc
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa D

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR