Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume
  • opelmen

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Vreau sa mergem in concediu in Bulgaria la Albena. Doresc sa stiu starea drumului din A1 - Corbii Mari -
Ghimpati - Giurgiu ( am mai fost pe acolo dar acum 10 - 12 ani ) si o ruta recomandata spre Albena.
Va sunt recunoscator pentru informatii de actualitate: drum, taxe, spaga. Numai bine.
Skip ads

  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
opelmen a scris:Vreau sa mergem in concediu in Bulgaria la Albena. Doresc sa stiu starea drumului din A1 - Corbii Mari -
Ghimpati - Giurgiu ( am mai fost pe acolo dar acum 10 - 12 ani ) si o ruta recomandata spre Albena.
Va sunt recunoscator pentru informatii de actualitate: drum, taxe, spaga. Numai bine.
Sal,Corbii Mari-Ghimpati nu pot sa-ti spun,dar Ghimpati Gr.este f.bun,ai cateva denivelari,dar nu sunt gropi.Din Gr.pana in Ruse iti bati copiii,dar trece repede..La BG. orice ai face,dai 10 EUR,si nu te intreaba nimic altceva...Vezi sa iei vignieta din vama,ca daca te vad fara iti iau 50 EUR.Sa ai marunt (eur)peste tot(vama si rel cu autoritatile).
  • opelmen

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Multumesc pentru informati.
  • gabonne

  • Mesaje scrise: 1,302
  • Locatie: braila
  • Masina: Vectra 1993 1.7TD
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
ceva relatii pentru cazare la particulari in albena sau balcik?
Skip ads

  • opelmen

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Am cumparat biletele asta primavara, asa ca am cazare si masa asigurate.Multumesc.
  • gabonne

  • Mesaje scrise: 1,302
  • Locatie: braila
  • Masina: Vectra 1993 1.7TD
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
intrebam pentru mine Very Happy
  • opelmen

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Am inteles gresit. Ma duc pentru prima data asa ca nu pot da nici o relatie. Cu stima.
  • 02tes

  • Mesaje scrise: 594
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2008

  • Mesaj Privat
salut . incerc sa mi spun si eu parerea referitor la traseu catre albena:
de la tine nu stiu citi km sunt pina acolo , dar din bucuresti , in traseu albena , via giurgiu -ruse - albena este mai scurt cu aproximativ 65-75km ( nu am masurat farmacie....) decit via a1 - vama veche- albena.
si ca aspect drumul este cam la fel :
-intre bucuresti -ruse ceva gropite ici colo.... ( majoritatea drumului catre giurgiu a fost remediat)
- ceva gropi pe autostrada la bulgari
altfel pe cealalta parte:
- ceva gropi intre fetesti constanta
- ceva gropi intre mangalia si vama veche.
per total ,mie personal, drumul prin ruse a fost mult mai confortabil si mai repejor ... mai este o varianta ,dar este drumul foarte prost si trebe trecut cu bacu... complicatii... : a1 - calarasi - silistra- albena.
timpi:
prin ruse: bucuresti -albena 4 ore
prin vama veche: bucuresti - albena 5,2 ore
prin silistra :bucuresti - albena 6,5 ore
acestia sunt timpi facuti de mine. poate altcineva a facut alt timp .
acum este bine de stiut si ce traseu te avantajaza pe tine, adica din sibiu direct brasov -ploiesti directspre constanta sau via bucuresti prin pitesti.....
  • criss_slc

  • Mesaje scrise: 316
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Am facut o excursie in week-end-ul acesta la Albena. Traseul a fost Bucuresti - Giurgiu - Ruse - Varna - Albena.
Starea drumului relativ buna, exceptie facand autostrada A2 de la ei, pe care au reparat-o chiar mai rau decat ar face-o romanii. Nu poti sa mergi cu mai mult de 70-80 km/h pentru vreo 30 de kilometri. Eu am mers pe banda de urgenta, dat fiind faptul ca beneficiam doar de o zi de plaja. De remarcat lipsa indicatoarelor, mai ales de la Varna incolo. Solutia: fie un GPS, fie sa ai noroc sa dai peste bulgari cunoscatori de engleza.
Taxe: 25,2 lei taxa de pod la Giurgiu, vigneta la bulgari: 5 Euro pentru 7 zile (daca o iei din vama) sau 8 Euro pentru 7 zile daca o iei de la benzinarie (este un shell pe partea stanga in Ruse), 5 leva pe zi taxa de bariera in Albena.
Sa ai un concediu placut (daca nu oi fi deja in concediu) Smile)
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR