Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume
  • BlackRose

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Buna ziua! Intentionez sa plec in acest week-end la Campulung - Muscel, dar vreau sa ocolesc autostrada. Stiti cumva care e situatia rutei Bucuresti-Titu-Gaesti-Pitesti? Gropi, aglomeratie, camioane? Va multumesc mult!
Skip ads

  • mihdoi

  • Mesaje scrise: 726
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Meriva 2006 Z16XEP 77kW
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Pai mai bine folosesti direct ruta Buc - Tirgoviste - Cimpulung.
De la Gaesti (spre Campulung), trebuie sa treci ori prin Pitesti, ori prin Tirgoviste.
Pana la Tirgoviste este bine, nu stiu mai departe. Anul trecut era... bunut drumul.
Daca vrei sa mergi prin Pitesti, mai bine folosesti autostrada, nu mai treci printr-o gramada de localitati.
  • simy85

  • Mesaje scrise: 104
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2007

  • Mesaj Privat
de la gaesti spre pitesti drumul este destul de bun, este o portiune unde este un pic mai nasol dar in rest se merge

ps: ai grija la radare!
  • BlackRose

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Multumesc mult de tot pentru informatii si pentru sfaturi. Vreau sa evit autostrada pentru ca tocmai am alezat motorul si nu am voie sa depasesc un anumit numar de rotatii si o anumita viteza... stiti cum e pe autostrada Smile

Cat despre radare, e bine de stiu ca sunt multe, dar oricum am detector Smile

Multumesc, inca o data, tuturor!
Skip ads

  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Ruta cea mai buna(cred ca si cea mai scurta) este Bucuresti - Racari - Targoviste - Campulung. Drumul pana la Targoviste este ok, cu denivelarile obisnuite de la traficul greu, la fel si de la Targoviste la Campulung, ultima oara cand am trecut era in modernizare,deci multe portiuni bune.
In nici un caz sa nu mergi pe Bucuresti - Titu - Gaesti - Targoviste - Campulung, portiunea dintre Gaesti si targoviste e criminala pentru suspensie, adica nu e drum.
  • pojandragos

  • Mesaje scrise: 110
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Subscriu la ceea ce spune DB77AAA. Fac drumul de la Buc la Tgv in fiecare luna si este foarte bun (cel prin Racari). Spre Campulung nu prea stiu cum este ca nu am fost demult. Gaesti - Targoviste plangi, dar hohotele de plans poti sa le pastrezi pentru Targoviste - Ploiesti, asta daca te duce vreodata napasta pe "drumul" ala. Oricat ai fi de calm, pe drumul de la Tgv la Ploiesti injuri ca birjaru! Evil or Very Mad Scuze de offtopic dar poate ajuta pe cineva!
  • BlackRose

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Multumesc foarte mult pentru informatii!
Am facut drumul prin Titu-Gaesti si, intr-adevar este destul de prost, mai ales dupa ce se intra in judetul Dambovita.
Dar am facut si drumul prin Stoenesti-Targoviste si este foarte foarte prost. Multe gropi, am mers si pe ploaie si a fost destul de greu. Pacat de peisaje pentru ca zona este foarte frumoasa, dar drumul nu prea te lasa sa privesti, chiar daca stai pe scaunul din dreapta Smile.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR