Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Cum sa ... ?
  • n3v001

  • Mesaje scrise: 286
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jun 2004

  • Mesaj Privat
Salutare!
Din experientele mele trecute cu Atra-ul meu vechi existau doua cuie asemanatoare cuielor de tapiterie care le tineau.
E vreo diferenta la G? nu de alta dar nu vreau sa le fortez...
Skip ads

  • sandumbogdan

  • Mesaje scrise: 887
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Eu le-am scos f. simplu, am bagat o surubelnita si am tras inafara si au iesit. Exact lafel e si cu aparatorile de la difuzoarele de jos, au niste cleme in lateral, si tragi cu atentie cu o suburelnita prin lateral si iese.
  • bisisica

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: iasi
  • Masina: Astra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Dar ca sa scot aparatorile de la boxe si sa pun ceva sa nu mai vibreze...exista?
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,538
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
pt eliminarea vibratiilor ai putea incerca sa tragi un snur subtire de silicon dea lungul suprafetei de contact intre aparatoare si tapiseria usii...dupa aceea montezi aparatorile si stai linistit cateva ore sa se intareasca siliconul...atentie cum umbli cu pistolul de silicon sa nu patezi tapiseria...iese f greu dupa...dak dupa aplicarea aparatorilor observi ca iese silicon in exetriorul lor...lasi 10-15 min sa se usuce numai putin si apoi acesta se poat enetezi cu o spatula speciala inmuiata in apa cu sapun sau, in lipsa acesteia, cu degetul...o sa ai nevoie de ceva carpe pt a sterge pistolul...a te sterge pe maini...dar treba e realizabila....
Skip ads

  • b82bog

  • Mesaje scrise: 400
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Sep 2005

  • Mesaj Privat
ati schimbat careva difuzoarele.eu am un astra G din 2000 la 2 usi si as vrea sa le schimb.am reusit sa scot aparatorile dar de schimbat parca nu m as incumeta.se dau fetele de usi jos????thks
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
b82bog a scris:ati schimbat careva difuzoarele.eu am un astra G din 2000 la 2 usi si as vrea sa le schimb.am reusit sa scot aparatorile dar de schimbat parca nu m as incumeta.se dau fetele de usi jos????thks

*
Demontezi doar cele trei suruburi TORX de la baza fetelor de usa, ecartezi cu o cala de exemplu de lemn, scoti capacele difuzoarelor si... minune... merge Wink Atentie iti trebuie surubelnite cu cap TORX... Exclamation si dupa ce scoti totul un suport pentru noile difuzoare (12-15 E "pe la mine") si niste adaptatoare intre mufele de difuzoare de Opel si difuzoarele universale pe care vrei sa le pui (alti cativa Eurosei, 8-10 sa zicem...)
SPOR LA MUNCA Exclamation
Skip ads

  1. Home
  2. Cum sa ... ?

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR