Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia B
  • victor.pana80

  • Mesaje scrise: 103
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra OPC 2013 A20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jul 2014

  • Mesaj Privat
Dragi opelisti, nu stiu altii cum sunt, dar eu fac 50.000 km pe an cu masina.
La Insignia A nu am avut probleme cu conditiile de pe sosea, respectiv nisip si pietricele, mai ales in sezonul rece, dar si vara... mai sare cate o piatra.. .am vandut-o la 235.000 km si nu aveam pe ea urme de "sablare"... Masina avea culoarea maro...doar parbrizul era vizibil afectat de nisip/pitricele...

Acum, pe noua mea Insignia B, pe care o am de noua, din martie 2018, culoarea alba de aceasta data, pe acelasi traseu pe care imi foloseam si vechea Insignia .... Bucuresti-Kiev si retur, bara fata este pur si simplu "sablata", cu parti unde vopseaua s-a cojit pur si simplu. Dar nu asta ma deranjeaza cel mai tare... pe acest nou model, usile au acea forma ciudata jos, iesite in afara.. iar usile sunt la fel pe acea portiune (la baza usilor) (((( si asta e tabla, nu mai este plastic.... toate pietrele aruncate de roti se opresc in acea "iesitura" de la usi.... ma gandesc serios ca trebuie sa le revopsesc si sa pun si aparatoare.. daca ajuta cu ceva... si pe praguri, dar acolo vopseaua a resiztat bine. credeti ca am succes sa deschid un caz la Opel?

aveti aceasta problema?


MODEL: Insignia 2018
MOTOR: B20NFT
  • sever iulian

  • Mesaje scrise: 1,325
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2017 B20NFT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2006

  • Mesaj Privat
eu nu am probleme la praguri/usi poate din cauza ca am montate aparatori la roti. in schimb am cateva puncte albe pe capota.
  • sergionel

  • Mesaje scrise: 276
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2002 2.2dti y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2005

  • Mesaj Privat
eu pe capota am pus folie anticriblura lumar.este cam piperata la pret ca sa pui si pe usi....
  • ionut ciobanu

  • Mesaje scrise: 580
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH -170 c.p
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Vin bine aparatorile domnul Iulian, ca eu am pus la reprezentanta noastra din Bacau si vin rau tare. Nu imi plac deloc cum se vad cel putin pe fata, mai ales ca au si niste goluri ciudate. Am postat 2 poze in subiectul cu accesorii.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR