Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • oreste

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Azi am schimbat cauciucurile de pe spate pe fatza .. alea de pe fatza erau uzate rau .. si sper sa ma mai tzina cateva luni pana mai strang ceva bani sa-mi iau unele noi.

Dupa ce am montat roata pe spate dreapta.. masina fiind inca pe cric .. am observat un joc si un zdranganit in roata Shocked .. E grav ?? Pana acum nu am avut probleme. Tin sa precizez ca nu imi merge frana de mana .. e rupt cablul la roata cu princina.

Poate ca daca nu mai trage cablul de la frana de mana sabotii aia .. sau ce o mai fi inauntru .. si de asta zdrangane.

Ma gandeam sa ma duc la un service .. dar luna viitoare ..

Sa mai circul cu masina sau nu ? Rolling Eyes

Opel Vectra A 1994 C16NZ
Skip ads

  • oreste

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Feb 2005

  • Mesaj Privat
maine am niste drumuri de facut .. cam 400 km. Crying or Very sad o repar la destinatie .. o sa merg incet Rolling Eyes

Sper ca sa si repar ce are .. oricum revin cu explicatii, poate ii mai e util cuiva
  • vectrapxi

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2004

  • Mesaj Privat
AI GRIJA se pare ca ai rulmentii sparti. Da fuga la atelier dar cu viteza minima.
  • plimbaretzu

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 20d
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2005

  • Mesaj Privat
daca jocul in roata e uimitor de mare ai rulmentii sparti dar nu cred
pe spate din cite stiu ai rulmeniti conici..deci este normal sa ai un mic joc. si zgomotul e foarte probabil sa fie de la sabotii de frina.....oricu circula cu grija
Skip ads

  • oreste

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Am ajuns inapoi cu bine ..

Am fost la service .. rezultatul .. joc din butuc, cica nu e grav. Rulmentii nu au nimic, i-au verificat, numai ca nu au cum sa schimbe numai rulmentii, nu stiu ce e capsulat acolo, si ori schimba tot butucul, ori nu au ce sa ii faca. Ce se poate da jos e numai coronita de la ABS.

Mi-au zis ca nu e nici o problema .. jocul e mic, aproximativ 0.5 mm dar cu roata pusa e de 3 mm.

Saptamana viitoare o repar dupa ce gasesc butuc pe dezmembrari.

Revin cu preturi.
  • MaddMaxx

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Aceasi problema o am si eu acum dar pe fata stanga , am fost sa schimb roile pe fata si am vazut acel joc in roata , deci este butucul , dar mai precis care ?
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR