Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric
  • minticicatalinl

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 2003
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2022

  • Mesaj Privat
Bunã ziua . La un moment dat, farurile mașinii au rãmas aprinse și nu se mai sting decît dacã scot cheia din contact.Pot da fleșuri si pot schimba fazele , dar nu se mai sting. Am schimbat blocul de lumini...degeaba , problema persistã. Apoi , dupã cîteva zile , a început sã semnalizeze în același timp ,cu ambele semnalizatoare din faruri , ca și cum eu aș acționa butonul de avarie , indiferent dacã eu semnalizam dreapta sau stînga. Semnalizatoarele laterale de pe aripi și cele din spate mergeau normal.Ultima nebunie, este cã becul de semnalizare din farul drept și semnalizarea de pe aripa dreaptã, s-au aprins singure, deși mașina era încuiatã și evident nu era nimeni în ea , și stãteau aprinse tot timpul. A trebuit sã scot cele 2 becuri din socluri, ca sã nu rãmîn fãrã baterie.Am consultat cîțiva meșteri , iar ei mi-au spus cã trebuie sã schimb Modulul de confort , dar nici unul nu a știut sã-l localizeze . Sunt disperat , unii amici chiar rîd de mine, spun cã Opelul meu e posedat. Vã rog, un sfat ceva ...orice... Crying or Very sad


MODEL: Vectra C 2003
MOTOR: 1,8 benzinã 122 CP
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,500
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Bun veni la CO!
Mie îmi pare a fi o problemã la CIM...ptr generația asta de Vectra C, este renumit ptr problemele pe care le poate genera...sau oxidat rãu UEC(trebuie demontat și curãțat)...
Începe de aici și îți faci o idee încotro o apuci:
https://www.clubopel.com/rez...ra+c&sa=Cauta .
PS
Unele se mai reparã...mulți le schimbã, dar trebuie recodat cu caracteristicile ferului tãu...
  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR