Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • CTigleanu

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2019

  • Mesaj Privat
Salut bãieți, de curând mi am comandat un set de leduri h7 pentru faza scurta..imediat cum au ajuns le am montat, le am aprins. S au aprins foarte frumos..lumina puternica. Problema este ca dupa cateva secunde becurile se sting și imi apare in bord eroarea de bec ars
Am decis sa returnez becurile sa le schimb cu altele, am luat unele un pic mai scumpe cu canbus, am inteles ca scap de eroarea de bec ars. Am montat pe partea dreaptã l am aprins toate bune si frumoase.. nu se mai stinge, am montat si pe partea stanga unde a aparut si problema, sta aprins 5 secunde dupa care masina taie alimentarea becului de pe stânga și apare eroarea de bec ars în bord. Dacã aprind motorul..Dupã aprox 5 secunde se stinge si becul din dreapta, dar cu motorul oprit, becul din dreapta functioneaza


MODEL: Opel astra h 2008
MOTOR: 1.9 101cp
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Pune becuri normale, calculatorul tau nu stie de led china si canbus china.
  • RBest

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2019

  • Mesaj Privat
Salut, am vazut la leditup(nu vreau sa fac reclama, nu am testat) ceva leduri H7 concepute pt far cu oglinda pt a nu orbi ceilalti participanti la trafic, ei mi-au indicat sa iau niste decodoare separate de becuri care au zis ca pe alte Astra H au functionat cu brio, insa setul de becuri este 320lei cred si decodoarele 25/bucata, la care mai adaugi niste maruntisuri si 2 capace pt a nu intra noroiul in far cu becul mai lung, si toata afacerea te duce la ~400ron.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR