Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Racire
  • Ciprii

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Oct 2019

  • Mesaj Privat
Buna seara colegi! Acum cateva zile am plecat la un drum mai lung si dupa ce am ajuns la destinatie nu stiu ce mi-a venit sa verific daca totul este inregula la masina. Dar surpriza, ce sa vezi vasul de expansiune era aproape gol Shocked. Din cate obervat are o mica fisura pe unde imi curge lichid. Acum am cateva intrebari.

1. Exista vreo problema daca eu am bagat un antigel diferit fata de cel care era in vasul de expansiune?
2. Ce imi recomandati, sa iau vasul de exansiune nou sau de la dezmembrai?
3. Eu as dori sa schimb vasul de expansiune singur, imi puteti da niste sfaturi?
4. Cum ar fi....pe unde pot sa golesc antigelul, cum sa scot vasul, cam ce cantitate de antigel + apa distilata imi intra in masina..etc.

Multumesc!


MODEL: Astra 2001
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Vasul trebuie schimbat urgent deoarece instalatia de racire lucreaza sub presiune. Nu te te zgarci la unul second ca si ala poate sa te tina si cateva zile, plasticul este vechi, cumpara nou.

Radiatorul are jos in colt buson de purjare, daca nu scoti un furtun de jos. Iti trebui un cleste de coliere daca si sigur nu ai folosesti un papagal sau unul de cuie.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Racire

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR