Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • CalinaEmilian

  • Mesaje scrise: 57
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2016

  • Mesaj Privat
Salut! Am o problema ce ma dispera. Se aude o bãtaie/ troncanit, nici nu stiu cum sa zic. Ideea e ca se aude din spate si mai des doar la denivelari usoare. Uneori cand dau in gropi mai mari nici nu se aude, alteori daca e asfaltul coala si o mica denivelare, se aude. Am schimbate arcuri, telescoape, bielete bara stabilizatoare, toate pe spate, verificat tot esapamantul sa nu atingã undeva si sa batã...nimic. Alte idei? Vectra c 2003 Z18XE


MODEL: Vectra 2003
MOTOR: Z18XE
Skip ads

  • CalinaEmilian

  • Mesaje scrise: 57
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2016

  • Mesaj Privat
Nimeni nimic? 😐
  • NAndrei867

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Constanta
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2017

  • Mesaj Privat
Vezi sa nu fie scutul termic. Acesta se afla in jurul tobei de esapament. In timp acesta cedeaza din prinderi si provoaca sunete.
  • CalinaEmilian

  • Mesaje scrise: 57
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2016

  • Mesaj Privat
Da, într-adevãr sunt rupte suruburile alea de prindere la scut, dar nu stiu daca ala ar putea face bãtaia aia, pare o bucsa, nu stiu ce sa zic. O sa incerc sa vad cum il prind.
Skip ads

  • arcticblue

  • Mesaje scrise: 41
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2002 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2014

  • Mesaj Privat
Scutul termic probabil, daca articulatia pe spate e OK. Eu l-am dat jos, ca nu putea fi securizat nicicum, cu prinderile rupte de la rugina. Nu pot sa zic ca am observat vreo diferenta fara el.
  • MManuel965

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Danemarca
  • Masina: Vectra 2004 Z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Mai 2019

  • Mesaj Privat
Aveti carlig remorcare la masina? Eu am avut aceeasi problema 2 ani de zile... Nimeni nu a dat de cap ptoblema pana cand am strans cele 4 suruburi la carlig... Si nu mai bate toba
  • CalinaEmilian

  • Mesaje scrise: 57
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Feb 2016

  • Mesaj Privat
Da am carlig, nu am avut timp sa incerc sa prind scutul, asa ca o sa verific si carligul, poate scap naiba de zgomotul ala.
  • VEMANIS

  • Mesaje scrise: 834
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2007 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2008

  • Mesaj Privat
bratele bumerang au fost la mine. au joc in bucsi si stau rotile cracanate pe spate. verifica!
  • sorynel65

  • Mesaje scrise: 473
  • Locatie: Galati
  • Masina: Tigra 2007 z1,4xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2009

  • Mesaj Privat
CalinaEmilian a scris:Salut! Am o problema ce ma dispera. Se aude o bãtaie/ troncanit, nici nu stiu cum sa zic. Ideea e ca se aude din spate si mai des doar la denivelari usoare. Uneori cand dau in gropi mai mari nici nu se aude, alteori daca e asfaltul coala si o mica denivelare, se aude. Am schimbate arcuri, telescoape, bielete bara stabilizatoare, toate pe spate, verificat tot esapamantul sa nu atingã undeva si sa batã...nimic. Alte idei? Vectra c 2003 Z18XE

Ai verificat bucșile la fuzetele pe spate? Sunt câte 2 pe fiecare parte. una sus și una în partea de jos.
Spor!


MODEL: Vectra 2003
MOTOR: Z18XE

  • sorynel65

  • Mesaje scrise: 473
  • Locatie: Galati
  • Masina: Tigra 2007 z1,4xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Nov 2009

  • Mesaj Privat
CalinaEmilian a scris:Salut! Am o problema ce ma dispera. Se aude o bãtaie/ troncanit, nici nu stiu cum sa zic. Ideea e ca se aude din spate si mai des doar la denivelari usoare. Uneori cand dau in gropi mai mari nici nu se aude, alteori daca e asfaltul coala si o mica denivelare, se aude. Am schimbate arcuri, telescoape, bielete bara stabilizatoare, toate pe spate, verificat tot esapamantul sa nu atingã undeva si sa batã...nimic. Alte idei? Vectra c 2003 Z18XE




MODEL: Vectra 2003
MOTOR: Z18XE

Ai verificat bucsile la fuzetele pe spate? Sunt câte 2 pe fiecare parte. una sus si una în partea de jos.
Spor!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR