Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • scosmyn

  • Mesaje scrise: 248
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2005 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mar 2018

  • Mesaj Privat
Salut!
Vreau sa-mi cumpar un sistem calumea,sa am bass puternic si sunet clar.Ce imi recomandati ?
Eu acum ascult muzica la modulator,se aude mult mai bine pe cd insa imi e mai la indemana cu modulator deoarece bag stick..
Nu stiu cu ce se mananca modificarile astea (fiind prima mea masina) , de exemplu eu acum am totul original care il are opel astra h,fara modificari , trebuie schimbat si sistemul ala audio sau cum ii zice din bord daca-mi bag subwoofer si ii schimb difuzoarele ?
+ce recomandari aveti,intr-un buget de maxim 600 lei


MODEL: Astra 2005
MOTOR: Z16XEP
Skip ads

  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,664
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Totusi, n-ai spus ce ai acum in masina... doar ca ai totul original.
  • MihaiGSM

  • Mesaje scrise: 163
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2012

  • Mesaj Privat
Cu 600 lei nu rezolvi nimic. Mai bine il lasi pe ala original.
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,664
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
La sub 600lei gasesti pe eBay CD40 USB. Boxe si restul (insonorizare) intr-un episod viitor daca esti determinat.
Skip ads

  • scosmyn

  • Mesaje scrise: 248
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2005 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mar 2018

  • Mesaj Privat
Mihai,ma gândeam ca mi ajunge . Pot marii bugetul atunci,am nevoie mai intai sa stiu de ce am nevoie. De exemplu cineva mi a recomandat sistem alpine sau jbl. Am scris frumos pe net si imi da subwoofer amplificat alpine. In afara de acel subwoofer amplificat, imi mai trebuie difuzoare , sa le schimb pe cele existente cu ceva mai puternic , nu ?
Vreau sa stiu pe scurt pas cu pas ce trebuie cumpãrat, trebuie modificat ceva in bord sau merge cu cd playerul ala..?
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Tu iti dai seama ca nu te-ar ajuta nici 1000 de lei bugetul? iti trebuie 7 boxe fara subfoower, apoi vin condensatori, cablaj, manopera, unitate audio, alternatorul ce iti zice? rezista la acest consum?
  • scosmyn

  • Mesaje scrise: 248
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2005 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mar 2018

  • Mesaj Privat
D-aia si intreb,vreau sa stiu ce imi trebuie si cam cat costa.Tocmai ce am spus ca nu ma pricep.
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Te duci la un butic de audio auto si vezi acolo, sau google pentru componente
  • scosmyn

  • Mesaje scrise: 248
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2005 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mar 2018

  • Mesaj Privat
M am uitat pe tot felul de site.uri si d aia zic. Nu e cu totul , pe emag cand scriu sistem audio auto imi da doar subwoofer si amplificator. Doar de astea 2 am nevoie ? Smile
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,497
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Dacã vrei sã treci dela Dacia 1300 la Logan, alea 2 îți ajung, dacã vrei ceva superior, tocmai ți s-a enumerat mai sus ce-ți trebuie. Da' tre' sã citești...
Și sã și-nțelegi.
PS
Și mai trebuie și ceva leușteni.
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,664
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
scosmyn a scris:M am uitat pe tot felul de site.uri si d aia zic. Nu e cu totul , pe emag cand scriu sistem audio auto imi da doar subwoofer si amplificator. Doar de astea 2 am nevoie ? Smile

AI-ul retardat din creierul motorului de cautare eMag, asa cum e el construit acum (doar orientat pe vanzari, fara alte orizonturi) exact asa considera. Viata nu e asa simpla cum se vrea, sa intrebi un asistent digital tot ce vrei sa stii si sa-ti raspunda. E nevoie de ceva backgroud personal, ceva prieteni care stiu cu ce se mananca chestiunea respectiva si ca$$h-ul necesar (la final, dupa ce-ai aflat ce ai de cumparat).

Eu stau pe eBay sa vanez un CD40 USB + display-ul necesar, dezmembrate de pe o Corsa D facelift. Sper ,,sa-l culeg,, la cel mult 100EUR, ca dupa aia stiu ce am de facut. Nu sunt un pretentios, doar vreau un slot USB in Astra H in care sa pot sa bag o colectie de muzica in format digital (oricare-ar fi formatul de muzica pe care-l stie decoda unitatea audio).
  • scosmyn

  • Mesaje scrise: 248
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2005 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mar 2018

  • Mesaj Privat
Asta cu slotul usb era de foarte mare ajutor,stau cu saracia aia de modulator se mai aude si gajaitul ala neauferit. Pe cd se aude chiar foarte bine dar nu stau sa fac mereu cd.uri.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR