Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • RazvanAstraJ

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2013 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2019

  • Mesaj Privat
Salut. Am un astra h din 2008 1.7 125 de cai. Si acum un an i am schimbat cutia.. am luat facuta de la cineva. 1500 de lei. Si acuma.. pica a2 oara cutia.. se misca schimbatorul si face zgomot..gen smuceste.. ce sa ma fac cu ea ? In rest is multumit de ea.. nu mananca ulei motorul trage..nu scoate fum.. si nu as vrea sa o dau. Adica nu o cumpara nimeni asa 😂Pot zice ca un passat 2.0 140 de cai nu m a putut lua. Si a 2 oara pica cutia.. sa cumpar piese sa o fac? Sau sa iau alta ? Iar 500 de euro.. o parere ?
Si ar merge sa pun o cutie de 1.9? 150 de cai Pe 1.7?

MODEL: Astra 2013
MOTOR: A20DTH
Skip ads

  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Huh? Pana la urma la h sau la j? Daca este 1.7 de 125 cp vezi ce cutie ai luat dar presimt ca m32. Atata timp cat cutia nu este sparta sfatul meu este sa o repari. Vezi andrei turda google
  • RazvanAstraJ

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2013 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2019

  • Mesaj Privat
Am si j si H. Dar j este a mea si h este a tatalui meu. Si da e m32 codul. Si nu e sparta ... cica s au mancat rulmenti.. si ma costa mult sa o fac.. nu gaseac andrei turda , imi poti da un link?
  • black_soulwhite

  • Mesaje scrise: 530
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2006 Z19 DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Aug 2019

  • Mesaj Privat
Vezi aicia Web Page Name
Skip ads

  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
S-au mancat rulmentii e fix pix, m32 e cunoscuta pentru asa ceva. Ai sanse sa cumperi o cutie cu aceeasi problema. Eu la andrei in 600 de lei am schimbat 2 sincroane, 1 rulment si selectorul din cutie. Eu zic ca merita, de obicei crapa un singur rulment, rulment ce costa 50 de lei
  • RazvanAstraJ

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2013 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2019

  • Mesaj Privat
Mersi frumos. Sper sa nu ma coste scump reparatia o sa ii dau un telefon maine. Sa vedem ce o sa fie. Si inca o intrebare in cutie am bagat cam 3 l de ulei. Cand am schimbat o prima data.. Zic altii ca trebuie cat se cere din fabrica. 1.8 L. Dar am intrebat mecanicul meu ca nu are nimic. Ca e prin balbotaj din ce am inteles.. gen nu are cum sa faca presiune. Asa am schimbat si la astra j ul meu. Tot 3 l am bagat si merge perfect cutia.
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
Nu e cu presiune. Cumperi 5l, se umple prin gaura pana da pe afara, cand da pe afara cutia are destul ulei. Restul nedesfacut se returneaza. Scump nu ar trebui sa fie dar la fel ca si tine eram intre ciocan si nicovala. Cutie SH 14-1600 lei sau reparata. Am ales-o sa o repar fiind la sub jumatate de pret si am schimbat rulmentul doar de siguranta desi nu era uzat deloc(cine nu are autostrazi se vede). In caz ca nu se poate repara cumperi o cutie de la el, e cel mai avantajos. El cumpara cutii, le repara si le vinde la pret decent fata de dezmembrarile din tara
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR