Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • ciakan

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2012

  • Mesaj Privat
Salut, sunt posesoru unui opel astra 1.6 16 valve motor z16xe si acum 2 zile ma lasat caseta de directie balta Sad .
Ma intereseaza un service auto bun in bacau unde pot repara caseta de directie sau orice sfat e bine venit.
Merci anticipat de ajutor !
Skip ads

  • moroshanu

  • Mesaje scrise: 250
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Fii mai explicit! Ai rãmas instantaneu fãrã servo? Ai simțit unele simptome (huruit, volan sacadat, pierderi ulei) înainte?
Mai ai ulei în rezervorul casetei? etc.... problema poate fi electricã, mecanicã sau hidraulicã.
  • ciakan

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2012

  • Mesaj Privat
Deci pur si simplu am ramas fara servo-directie cand mergeam, nu am simtit nimic care sa ma atenteneze ca as avea probleme cu caseta da directie nici un zgomtot,nu pierdeam ulei nimic.
Acuma nu mai am deloc ulei in bidonas.,.,pt ca a curs pe ambele parti ale casetei de directie.
As dori sa stiu daca stiti un service in bacau care repara casete de directie si un pret informaiv cam cat mar costa toata afacerea.
  • sorindf2000

  • Mesaje scrise: 1,062
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Pai nu ai decat varianta sa cauti pe net ceva meseriasi in zona Bacaului...eu unul am avut probleme cu caseta si am cautat o vreme peste tot sa fie si ieftin, sa nu dureze mult si sa mai fie si seriosi, plus ca vroiam si garantie...e foarte greu, informatiile sunt putine si riscul de teapa e foarte mare. In zona Bacaului nu-mi aduc aminte sa fi gasit pe cineva, singuri care la momentul ala, prin primavara, mi-au parut mai seriosi erau unii prin Covasna si inca unii prin Marghita, dar eu fiind din Bucuresti+ ca daca demontam caseta ca sa le-o trimit prin curier, era mai complicat, pana la urma am apelat la @trami de pe Club Opel si am iesit destul de bine si ca pret plus ca sunt si foarte multumit de lucrare...@trami este in Targoviste, iar ca pret am iesit la 1200 RON , caseta reparata+manopera inlocuit caseta+burdufele noi la capetele de bara de la ei+ulei pt servo tot de la ei si garantie. Are topic cu reparatie casete la sectiunea Publicitate si are si preturile acolo.
Skip ads

  • cyber

  • Mesaje scrise: 145
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 y17dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Feb 2012

  • Mesaj Privat
Salutare am si eu o problema sa zicem eu nu raman fara servo sau asa dar am incercat o alta masina un passat 98' cu servo si la el se roteste volanul cu podul palmei foarte usor, ei la astra mea treb putin mai multa forta se roteste mai grelut oare ce sa fie ?!
  • ciakan

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2012

  • Mesaj Privat
sorindf2000 eu mas duce pana la targoviste dar mar costa mai mult tractare pana acolo cred decat repararea cesetei de directie si manopera. Pentru ca nu am cum sa ajung pana acolo pe rotile ei. ca ii stric si pompa de servodirectie.
Oricum merci !
  • moroshanu

  • Mesaje scrise: 250
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 z17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Apr 2012

  • Mesaj Privat
încearcã sã completezi ulei în casetã (pentru scurt timp poți folosi și un ulei mai ieftin, de exemplu ulei hidraulic de la lifrom) și între timp cauți soluții (și nu ești pieton). Mai este și varianta Buy back la unele magazine.
  • marian19852003

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1998
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2012

  • Mesaj Privat
saslut.sunt din iasi.cu caseta de directie am avut si eu probleme.de fapt am luat o gaura din carosabil si mi sa dus caseta.am cautat sa o reconditionez pe a mea,imi lua 350 roni pt reconditionare,dar am vb cu un mecanic si mi-a spus ca nu se merita.asa ca am luato din desmembrari si am montat alta caseta.pana acum nu am avut probleme.daca o reconditionezi verifica si burdufurile.eu cand miam schimbat caseta am schimbat si burdufurile.e cam naspa problema cu caseta de directie.
  • catalinzgany

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Oct 2009

  • Mesaj Privat
salut!sunt posesorul unui opel vectra diesel 2000 din 2001,masina fara probleme cand deodata mergand linistit prin oras sa tras volanul stanga,brusc nu stiu cum sa zic,am mai mers iar la fel,daca nu tin de volan ma duce imediat pe pe banda cealalta
sunt niste socuri bruste stanga!care ar fi cauza?
  • ANelu

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2018

  • Mesaj Privat
Am un Opel Astra h 2005 am schimbat tot pe fata amortizoare bielete de direcție bielete antirolui al la drum cu denivelãri se aude un scârțâit pe partea dreapta fata parca a-și merge cu cãruța mã ajuta cineva
  • taxi43edy

  • Mesaje scrise: 1,208
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Poate fi flansa de la amortizor sau bucsa de la bara stabilizatoare.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR