Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume
  • edy2172

  • Mesaje scrise: 283
  • Locatie: cugir-alba
  • Masina: Astra 2002 1,7dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2004

  • Mesaj Privat
buna, am deschis acest topic in speranta ca e de folos pentru cei care au de gand sa tranziteze sau merg cu treburi in SLOVENIA .de azi 1.07.2008 nu se mai plateste la barierele de pe autostrada si se cumpara din benzinarii vignete ,cam cum e in AUSTRIA si UNGARIA...chestia e ca nu este mai ieftina de 35euro si e valabila pana la sfarsitul anului...am inteles ca e valabil pe toate autostrazile din SLOVENIA,amenda e destul de mare pentru cei prinsi fara vigneta intre 300-800euro.....ptr.cei care mai inteleg italiana va atasez un ling cu datele respective legate de vigneta http://www.viaggiando-sus.i...ro_info.cfm?ID=20
cele bune

p.s am gasit informatii si in engleza : http://www.cestnina.si/Default.aspx?lang=2
  • Byke

  • Mesaje scrise: 3,358
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Mersi mult de tot pentru o informatie valoroasa, urmeaza sa ma plimb si eu pe-acolo.

Respecte!
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Byke a scris:Mersi mult de tot pentru o informatie valoroasa, urmeaza sa ma plimb si eu pe-acolo.

Respecte!

cind?
mi-e cam dor de niscai Malvazija si pt ca tot exista un topic cu intilniri spontane, poate-o iesi si de-o vacanta "in club" (mai mult sau mai putin spontana)....

scuze de off topic
  • Byke

  • Mesaje scrise: 3,358
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Sa inteleg ca esti bautor de vin? Smile Vineri voi pleca pt 2 sapt. pe ruta Cluj-HU-HR-SLO-AT-Cluj.
Da-mi amanunte si conversam Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR