Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • MLion

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Alba
  • Masina: Olympia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2019

  • Mesaj Privat
Salutãri.
A venit vremea sa schimb si eu distributia cu cureaua de accesorii si oring-ul la pompa de ulei.
Am cautat pe forum dar nu am gasit nimic detaliat despre servodirectie ori nu am cãutat eu bine.

La un A20DTH ce tip de servodirectie are? Vreau sã iau un kit curea de transmisie iar unele gates sau skf spun ca sunt ba pentru cele cu servodirectie asistata electric, ba fara servodirectie asistata electric. Cine imi poate spune detaliat si sa ma ajute vã rog frumos.

La kit-ul de la cureaua de transmisie am aceste coduri? Care o fi bun?

Gates:
K036PK1903
K136PK1903
K016PK1853XS

SKF
VKMA35330




MODEL: Insignia Sports Tourer
MOTOR: A20DTH
  • livcro

  • Mesaje scrise: 4,539
  • Locatie: SIBIU-RM. VALCEA
  • Masina: Grandland X 2018 D20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Deschizi capota motor . Ar trebui sa vezi rezervorul pt ulei servo in fata, montat pe traversa superioara dintre faruri. O iei pe furtun si ajungi la pompa servo..care ar trebui sa fie hidraulica, antrenata de cureaua accesorii/transmisie. Si eu am A20 DTH, dar ecoflex. La aia electrohidraulica (am avut la astra H) pompa electrica si rezervorul de ulei servo ar trebui sa fie pe caseta de directie.
Vezi ca la distributie trebuie sa iei si pompa de apa..ca e montata pe distributie.
  • MLion

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Alba
  • Masina: Olympia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2019

  • Mesaj Privat
Dada, kit-ul de distributie vine cu tot cu pompa de apã. Smile
Deci pana la urma A20DTH e fara directie asistatã electric. Mulțumesc frumos și tot respectul.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR