Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra K
  • maryus75

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Germania
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Apr 2018

  • Mesaj Privat
Deci,dupa Corsa de 1,3 Cdti pe care am avut-o si de care am fost nespus de multumit ,din cauza ca am schimbat locul de munca si facand doar ture scurte a inceput sa-mi dea DPF-ul semne ca il obosesc,am decis sa treaca la o benzinara,respectiv un Opel Astra K 1.0 ecoTec start stop.14300 km,2018 de la reprezentanta Opel serioasa(Germania).La proba masina s-a comportat impecabil,i-am dat forja pana la 190 ,nici o problema.Asa ca am semnat contractul,am platit banii si am dat corsa in plata,si dupa 3 zile ,timp in care handlerul a inmatriculat-o pe numele meu si i-a facut inspectia,m-am dus sa o iau.Spre casa ,apare problema,cand schimb din a treia in a patra si din a patra in a cincea la peste 2500 rt/min,masina pierde scurt putere si pe BC imi da mesajul Leistungverlust,Kupplung benutzung reduziert(pierdere putere,folosirea ambreiajului redusa)..M-am reantors imediat la handler,care de indata mi-a pus masina la dispozitie si a plecat un maistru in proba cu a mea,care a confirmat eroarea la intoarcere.Au spus ca nu le e cunoscuta problema si va trebui sa asteptam raspuns de la Opel.Opelul le-a indicat,dupa 3 zile,ca trebuie inlocuit diar nu stiu e garnitura pe la ambreiaj.Dupa ce m-am uitat pe orum aici si pe Motor Tallk vad ca problemele cu ambreiajul sunt multe si diverse,dar n-am gasit una care sa fie identica cu a mea.Are cineva idee ce ar putea fi?Masina numai joi o ridic,cica piesa momentan nu e pe stoc si treebuie adusa de nu stiu unde.


MODEL: Astra 2018
  • maryus75

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Germania
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Apr 2018

  • Mesaj Privat
Vad ca nu se incumeta nimeni sa-si dea cu parerea asa ca va spun urmarea.La masina,dupa factura emisa,dar care n-a ajuns la mine inca,s-a inlocuit intr-adevar doar o garnitura la "{nhezylinder",adica in traducerea mea de ignorant in ale masinilor "cilindru de preluare".Masina am scos-o de indata pe autostrada si i-am dat in goarna pana la 200 dupa GPS-ul de pe Waze,desi in manual zice ca 195 e maxim,fara probleme.Totodata ca sa ma asigure de seriozitate si buna credinta ,Handlerul mi-a dat un bon cadou de 90 de euro ca sa-i fac o verificare stil ITP(dEKRA UNTERSUCHUNG)pe care am si programat-o sambata urmatoare.Sper ca s-a rezolvat,masina imi place si e perfecta pt. ce imi trebuie mie
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra K

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR